Унікальний прилад для спостереження за організмом людини розробили науковці Тернопільського державного медичного університету імені Горбачевського. Винахід дозволяє цілодобово та дистанційно стежити за станом пацієнта. Прилад уже презентували не тільки в Україні, а й за кордоном.
Шестеро лікарів працювали над розробкою майже чотири роки. Прилад дистанційно здійснює вимірювання тиску, пульсу, температури та насиченості крові киснем.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Спочатку отримані показники надходять через інтернет на сервер, а потім – на комп’ютер чи мобільний телефон лікаря.
“Коли пацієнт перебуває в будь-якій точці Землі, ми контролюємо всі йоо показники і стан виконання наших призначень. Це економить час лікаря, пацієнта, час і фінанси лікувально-профілактичних закладів”, – пояснив керівник патентно-інформаційного відділу ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського Андрій Павлишин. – “Таким чином можна як контролювати процес реабілітації, так і запобігти надмірним рухам, ускладненням, тобто не нашкодити пацієнту”.
Результати обстеження одразу можна побачити на моніторі комп’ютера.
Якщо пацієнта поруч немає – лікар вивчає отримані дані та визначає необхідне лікування. Потім телефоном чи в будь-який інший спосіб надає рекомендації. Свій винахід тернопільські лікарі вже презентували у США та в Німеччині.
Винахідники кажуть, що закордонні фахівці виявили неабиякий інтерес до їхньої розробки. Наразі тернопільські лікарі вдосконалюють винахід.