Завтра, 11 березня, розпочинається Великий піст та триватиме він до 27 квітня включно. Багато християн дотримуються обмежень у їжі в цей період. Але, на жаль, багато людей думають, що піст — це проста відмова від їжі і головною його метою є схуднення. Насправді, у це слово має більш глибокий зміст.
Завданням посту є не тільки відмова від їжі, але і утримання від поганих думок і вчинків. Великий піст повинен очистити тіло і душу людини перед найголовнішим релігійним святом – Великоднем. Давайте дізнаємося, як треба поводитися і що можна їсти в цей період.
Перегляньте також:
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
- YAKTAK виступить у Тернополі з додатковим концертом
Великий піст умовно ділиться на дві частини. Перші 40 днів, встановлені апостолами в честь перебування Ісуса в пустелі, і останній тиждень – Страсний – в пам’ять про життя Спасителя на землі в останні дні. Отже, повний період посту становить 48 днів.
Це найсерйозніший і най триваліший піст, протягом якого віруючі проводять час в молитвах і роздумах над життям, а також займаються духовним і фізичним очищенням, обмежуючи себе в їжі, розвагах, поведінці. У піст з раціону повністю виключають продукти тваринного походження, тобто м’ясні і молочні продукти, а також яйця. Крім цього, їжа повинна бути простою і дешевою, а зекономлені гроші варто віддати на благодійність.
Однак пісне меню має бути різноманітним і багатим вітамінами. Під час Великого посту можна готувати різні каші, пісні плови, макаронні вироби, супи, котлети, салати і так далі. Каші – кукурудзяна, гречана, рисова, вівсяна, просяна, ячна, горохова, квасолева, перлова і інші – можна готувати на воді. Наприклад, рисову кашу можна урізноманітнити як кутю, додаючи гарбуз, гриби, родзинки, сухофрукти або варення.
У суботу та неділю (крім останньої суботи Великого посту) дозволяється їжа з додаванням рослинної олії.