Спеціалісти розповіли тернополянам, що потрібно знати, купуючи мобільний телефон

Опубліковано:
9 Лютого, 2019 о 18:13

Сьогодні ми не уявляємо себе без мобільних телефонів. Вони міцно увійшли у наше життя, змінивши, в деякому роді, наше ставлення до часу. За допомогою “мобільника” ми можемо скорочувати відстані, часові проміжки зменшуються – якщо нам потрібно поговорити з людиною, не потрібно чекати довго, взяв мобільний телефон і говори скільки душі завгодно, – пише Файне місто.

Індустрія телефонів продовжує стрімко розвиватись. Покращуються характеристики пристроїв, додається більше зручних можливостей. Виробники постійно готують свої свіжі розробки, які працюють швидше та продуктивніше, із більш потужними камерами та спеціальним програмним забезпеченням для найбільш вимогливих користувачів.Мобільні телефони відносяться до групи радіообладнання. Відповідно до постанови КМУ від 26.12.2011р. №1404 вони належать до підвищеного ступеня ризику та за ними здійснюється державний ринковий нагляд, метою якого є вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів з відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачу вальних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу життю та здоров’ю суспільства чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам.

Все радіообладнання, яке реалізується та вводиться в обіг на територію України повинне відповідати Технічному регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017р. №355. Саме в цьому нормативному документі зазначені обов’язки виробників, імпортерів (уповноважених представників виробника) та розповсюджувачів продукції.

Перед наданням на ринку радіообладнання розповсюджувачі (суб’єкти господарювання, що здійснюють реалізацію продукції) повинні перевірити, що радіообладнання має маркування знаком відповідності технічним регламентам, супроводжується інструкцією, необхідною для його використання, інформацією про безпеку, які складені згідно з вимогами законодавства про порядок застосування мов, декларацією про відповідність технічним регламентам або ж спрощеною декларацією про відповідність.

Розповсюджувачі повинні переконатися, що виробником радіообладнання нанесено на саму продукцію позначення типу, моделі, партії або серійного номера тощо, що дасть змогу його ідентифікувати, або у разі неможливості або невиправданості через характер радіообладнання вказана інформація повинна бути зазначена на пакуванні або супровідних документах.

Розповсюджувач повинен переконатися, що виробник та імпортер продукції на самому радіообладнанні зазначили назву своєї компанії, зареєстровану торгову назву або зареєстровану торгову марку та поштову адресу, за якою з ними можна зв’язатися або, якщо розмір або характер радіообладнання не дає змоги це зробити, – на упаковці радіообладнання або в супровідному документі.

Шановні суб’єкти господарювання! Дотримуйтеся вказаних вище вимог, перевіряйте продукцію перед продажем. Невиконання вимог тягне за собою відповідальність, яка передбачена ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд та контроль нехарчової продукції».

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини, #тефон
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Яросла Лемішка: “На сцені Тернопільської обласної філармонії – вперше прем’єра мюзиклу”
14:37, 25 Червня, 2024

Яросла Лемішка: “На сцені Тернопільської обласної філармонії – вперше прем’єра мюзиклу”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: