У Тернополі показали архівні документи з підпільних друкарень ОУН
Унікальні документи про збройну боротьбу Організації Українських Націоналістів, виданих у підпільних друкарнях повстанців та за кордоном, можна відсьогодні побачити на виставці у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї, – пише Файне місто.
Про це розповів завідувач сектором новітньої історії Тернопільського обласного краєзнавчого музею Володимир Пукач, передає Укрінформ.
«Виставку присвячуємо 90-річчю ОУН, яка була створена 3 лютого у 1929 році у Відні і де задекларувала націоналістичний напрям в українському патріотичному русі. Вперше презентуємо досить цікаві документи з фондів нашого музею, матеріали, які у різні часи було знайдено на території Тернопільської області. Ці документи друкувалися переважно у другій половин 40-х років у підпільних друкарнях ОУН-УПА», – сказав Пукач.
За його словами, в експозиції можна побачити і особливо цікавий, передусім, для істориків документ – «Вістки з Тернопільщини», інформаційний бюлетень, датований листопадом 1948 року. Йдеться про маловідомі факти збройної боротьби загонів ОУН-УПА на теренах Тернопільського краю.
Серед експонатів виставки – оригінали карикатурних листівок, надрукованих підпільниками з ОУН. Тут і карикатура на Сталіна, який грабує Україну, і на НКВДистів, які знущаються над українськими патріотами.
Представлені також збірники, праці, часописи, журнали, фотодокументи, які розповідають про шлях становлення та боротьби Організації Українських Націоналістів за незалежну Українську державу.
Останні новини:
- “Тернопільобленерго” оприлюднило графік відключення світла на 7 грудня
- «Ортодонтія – це не лише про рівні зуби. Це про гармонію, впевненість і красу, що починаються з усмішки»
- Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко відвідав Тернопільську обласну дитячу лікарню
- «Медоїди» ССО: українські мисливці за «Буками», «Панцирями» та «Зоопарками»