24-25 січня у польському місті Жешув відбувся 12-й Форум «Європа–Україна». Подію відвідали близько тисячі учасників з різних куточків Європи. Україну представляла делегація, до складу якої увійшли урядовці, народні депутати та експерти, зокрема, й представники Тернопільщини. Серед яких і наш земляк Руслан Кулик.
Українська економіка могла б давати приріст у сім-десять відсотків щороку, однак досягти таких показників їй заважає відсутність інвестицій. Про це в коментарі TeNews заявив тернопільський політик та експерт з питань міжнародного співробітництва Руслан Кулик після відвідин Форуму.
Перегляньте також:
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
- Під час довгих відключень світла більше 17 годин воду отримає лише частина тернополян, – ЗМІ
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/28/f77a74387d26d1420648affb36bba97f.jpg)
– Коли під час форумів чи конференцій за кордоном говориш про можливість інвестицій в Україну з представниками іноземних компаній, вони розповідають, що через політичну нестабільність, монополізацію ринків та корупцію не готові ризикувати своїми коштами в Україні, – сказав Руслан Кулик.
За його словами, зараз всі інвестори знаходяться в очікуванні того, що станеться після президентських і парламентських виборів. Більшість із них лякає доволі високий рівень популізму і того, що люди можуть проголосувати саме за тих, хто вже і зараз пропонує прості відповіді на складні запитання.
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/28/e05455351c61ac7a1d919dd14af99708.jpg)
Ще одним стримуючим чинником для міжнародних інвесторів на думку тернопільського політика є повільне впровадження реформ, які начебто і є, але, на жаль, йдуть не тими темпами, які всі від нас чекають.
– Інвестори чекають на зрозумілі чіткі правила гри у всьому. Так наприклад, щодо ринку землі. Зараз є багато міфів про начебто латифундистів, які за один день скуплять всі чорноземи. Кладучи руку на серце, умовний ринок землі давно працює в Україні, проте він тотально в тіні, і заробляють на цьому не селяни чи фермери, а ті, хто за безцінь орендує їх землі, – заявив Руслан Кулик.
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/28/755c8d8d18be6adca7850ced03e60598.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/28/0481bdb6f16f03680414bb230a602f84.jpg)
А ще в Україні не варто розраховувати на приплив інвестицій до тих пір, поки в країні не буде ефективно і прозоро працювати Антикорупційний суд.
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/28/f46861a02bba6cc4ae4ec92bff196c7c.jpg)
– Проте громадам не слід опускати руки. Адже саме вони можуть стати рушійною силою, яка приведе бажані зміни в країну. Для цього об’єднанням громадян варто брати активну участь у різноманітних міжнародних форумах, конференціях, зустрічах, доносячи інформацію про себе, пропонуючи можливі варіанти співпраці з іноземними партнерами. Активна позиція, готовність до кооперації, відкритість новому – необхідні умови змін, – підсумував Руслан Кулик.
Раніше повідомляли, що Тернопільщину відзначили нагородою на міжнародному форумі «Європа-Україна» в Польщі.
Галина Кіт, фото автора