Книгарня «Є» запрошує всіх охочих на лекцію Олександра Котиса і Тетяни Яцечко-Блаженко «(Не)відомі волиняни: від німого кіно до «Оскарів». Захід відбудеться в рамках проекту «(Не)відомі волиняни» 24 січня, в четвер. Початок заходу о 18:00.
В рамках проекту «(Не)відомі волиняни» планується проведення трьох заходів у книгарні «Є», у форматі публічних лекцій із аудіо- та відео- супроводом. Лектори планують розповісти лучанам та гостям міста про цікавих особистостей, які мають безпосереднє відношення до Волині.
Перегляньте також:
- На Тернопільщині є робота з зарплатою 50 тисяч гривень
- Системи РЕБ та Mavic 3T зміцнюють оборону 53-ї ОМБр: Тернопіль для ЗСУ
На першій лекції кадр за кадром лектори будуть знайомити з іменами акторів, режисерів, операторів, продюсерів, які відомі в світі кіно й мають волинське коріння.
Також гості зможуть дізнатись на твори, яких волинян були зняті відомі фільми. Які існують кінострічки про населені пункти Волині? Хто отримував високі нагороди в кіноіндустрії? Які і де в Луцьку існували кінотеатри, і який мали вигляд.
Ідея проекту з’явилась в 2016 році й була реалізована у форматі рубрики на сторінках Інтернет видання «Хроніки Любарта». За час існування рубрики, авторами публікацій стали Олександр Котис, Тетяна Яцечко-Блаженко та Артур Альошин. Сьогодні в доробку близько сотні біографій волинян, які досягли успіху в тій чи іншій сфері своєї діяльності. Географічно проект охоплює території Великої Волині. Героями публікацій стали вихідці з Волині, її мешканці та відомі люди із волинським корінням.
Лекторами виступлять: Олександр Котис – дослідник історії Луцька, редактор видання «Хроніки Любарта», автор проекту «Луцький модернізм» та Тетяна Яцечко-Блаженко – дослідниця історії Волині, викладачка факультету історії, політології та національної безпеки СНУ імені Лесі Українки, співавторка проекту про волинську генеалогію «Lodomeria.