В Австрійському державному архіві вдалось натрапити на цікаві фото, зроблені поблизу міста Зборів на Тернопільщині. На фото можемо бачити турецьких солдат, які дислокувались в роки Першої світової війни поблизу Зборова.
Як турки попали на Тернопільщину? Після успішного проведення турками Дарданелльської військової операції у січні 1916 року англо-французький десант покинув Галліполійський півострів, і ніхто не чинив спроби захопити Стамбул. Турецьке командування армії вирішило перегрупувати свої сили та вислати підкріплення на інші ділянки кордону. Енвер-паша вирішив скористатись ситуацією та допомогти німцям чи австрійцям.
Перегляньте також:
- Місто Чортків: ретроспектива на столітніх світлинах
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
У червні 1916 року було вирішено відправити на Галичину XV-й корпус V-ї турецької армії під командуванням генерала Лімана фон Сандерса. В її склад увійшла 19-та й 20-та дивізії. Чисельність війська становила 40 тисяч солдат і офіцерів. Командувачем було призначено Ісмаїла Джеват Чобанлі.
Перші ешелони з турецькими військовими вирушили 22 липня 1916 року на німецько-австрійський Східний фронт залізницею. Їх маршрут пролягав через Софію, Будапешт, Краків, Перемишль та Львів.
5 серпня підрозділи розвантажили на залізничній станції Ковель, що на Волині. За кілька днів турецькі підрозділи рушили до Галичини. Останнім населеним пунктом був Рогатин.
Солдати були озброєні у німецькі й австрійські гвинтівки та пістолети. У вересні 1916 р. XV корпус отримав 30 російських кулеметів, а у грудні 1916 р. – 72 легких німецьких кулемети зразка 1915 р.
Турецька уніформа дещо відрізнялась, вона відповідала тій, що одягали солдати та офіцери армії Османської імперії у 1909 році. Складалась вона з національної шапки «кабалак» та мундир захисного (світлого) кольору.
Тетяна Яцечко-Блаженко
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/03/4f463d86f487c74e61232c50d7621f09.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/03/42f8699d00d76f680eac619357089575.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/03/7d8a3a1d175bb3544595f28d6d5b9829.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/03/dc0c1f31dc4710e7f49d606063e8d4a1.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/03/e0b4ceb70900ebf18309c9cc4c599bd8.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/03/ea12e1de7dcac3408f80575dc5d2b57d.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/03/2f693fe70f85f2eb994d331f48849fc4.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/03/e757cb6f29f246352b43ae0745d93002.jpg)
Джерело фото: Österreichisches Staatsarchiv