Від карткового афериста потерпіла тернополянка, сама того не розуміючи. Поспілкувавшись по телефону із псевдобанкіром, жінка втратила 2000 гривень.
Нині шахраї вигадали чимало способів викрадення грошей з картки, найпоширеніший серед яких – неправдиве смс-повідомлення. Власнику картки приходить повідомлення на засіб зв’язку, що картка заблокована. Для її розблокування пропонується зробити зворотний дзвінок оператору фінансової установи за вказаним в сповіщенні номером. Під час телефонного дзвінка шахрай представляється співробітником банку і просить уточнити конфіденційну інформацію: номер картки, кодове слово і цифри пін-коду, нібито для її активації. Після цього аферист без перешкод знімає гроші з рахунку.
Перегляньте також:
- Підприємці з Тернопільщини підозрюються у переправі чоловіків закордон
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
Правоохоронці застерігають від подібного роду шахрайств. Для цього необхідно зарубати на носі кілька простих правил. Зокрема:
– ніколи не надавайте інформацію про свої карти третім особам, навіть якщо вони звертаються до вас від імені банку;
– зберігайте ПІН-код, логін та пароль від клієнт-банку в недоступному для інших місці й нікому їх не називайте;
– будте пильними, якщо вам приходять SMS невідомого відправника із проханням відправити отриманий код або дивний набір команд на інший номер;
– при оплаті покупок в інтернеті необхідно вказувати тільки номер карти, термін дії та CVV2-код. Заради безпеки ніколи не передавайте код CVV2 вашої карти стороннім!
Якщо вам дзвонять із незнайомого номера, а коли ви відповідаєте на дзвінок, запитують: «Ви мене чуєте?» — потрібно покласти слухавку без відповіді. Шахраї можуть записати вашу відповідь «Так», щоб використовувати в телефонному шахрайстві;
Будьте уважні при роботі з електронною поштою. Шахраї можуть відправляти листи від імені банку з неправдивою інформацією.
Якщо ви потерпіли від рук аферистів, одразу телефонуйте на лінію «102».
За матеріалами відділу комунікації поліції Тернопільської області