На одному із літературних засідань творчо-обдарованих літераторів (Тернопільська обласна організація НСПУ) відбулась презентація книжки двох тернопільських авторів під однією обкладинкою із грецькою назвою «Елегія». До збірки увійшли поетичні та прозові твори Арсена Вікарука та Богдана Кушнірика. У ній – широкий діапазон тем і сюжетів, які розкривають багатогранний світ природніх явищ, людських почуттів і соціальних зрізів, що зумовили поетів зреагувати на них відвертим і правдивим словом.
«Елегія» складається із двох частин з ідентичною назвою «Елегія». У кожного поета, зрозуміло, своє бачення світу, свій літературний смак, своє письмо: в Арсена Вікарука – елегія із присмаком осені («Елегія осені»), в Богдана Кушнірика – сповідальна («Елегія сповіді»). Ось як відгукується про кожного з них упорядник книги доктор мистецтвознавства, професор, член літературного об’єднання при ТОО НСПУ Олег Смоляк. «Арсен Вікарук оперує поетичною формою, доволі складною і еквілібристичною, що здатна найглибше зануритися в таїну прожитого поетом життя й віддзеркалити його засобами художнього слова. Поета хвилює тема неоголошеної російсько-української війни, соціальна тема, тема людського перебування за межею вічності та сповіді перед самим собою. Ці дилеми може порушувати лише людина з великим життєвим досвідом і вмінням віршувати яким і є Арсен Вікарук». «Багатий поетичний доробок Богдана Кушнірика сюжетами і поетичними формами. У них відчутня смакота художніх образів, які загалом, представлені широким вибором сюжетів і мотивів, але все ж таки в них переважає автобіографізм, не звичайний, а сповнений перипетіями сина, батьки якого були воїнами УПА… Йому притаманні глибокий патріотизм, любов до Бога, до матері і до Вітчизни».
Перегляньте також:
- Підприємці з Тернопільщини підозрюються у переправі чоловіків закордон
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
У творчому доробку п. Арсена сім поетичних збірок «Межа», «Занедбаний сад», «Вічне і тлінне», «П’ята Ахілла», «Листи без зворотної адреси», «Пільгові зуби», «Тайни роздоріж». П. Богдан автор однієї збірки «Три святості», але упродовж життя написав біля… 10 тисяч віршів.