Від ідеї – до реальності: Про що мріє відомий аграрій Петра Гадз

Опубліковано:
3 Грудня, 2018 о 12:43

Петро Гадз – голова наглядової ради ТзОВ «Бучачагрохлібпром», Герой України, заслужений працівник сільського господарства України.

Петро Гадз на початках 2000- х років круто змінив свою життєву долю й покликання. Колись успішний музикант, закінчив Київський державний інститут культури, працював директором Бучацької музичної школи. І раптом крутий поворот долі – взяв оренду 200 гектарів землі разом з своїми колегами-однодумцями.  В той час лишень на Бучаччині облогом було до 20 тисяч гектарів, не оброблялося 70 відсотків родючих чорноземів району, що заростала берізками і чортополохом.– Я виріс у селі, мій батько працював трактористом, мама у буряківничій ланці. Любив і люблю поле, зелен-жито літа, жнивну пору, жовтогарячу осінь – пору збирання урожаю і фруктових плодів, снігові ковдри, коли спочиває земля. На усе життя у мене цих два нерозривних поєднання, якщо сказати сенс і перст долі – поле і пісня, – задумливо розповідає Петро Іванович. – Тоді, обробили двісті гектарів дочекалися навіть непоганого урожаю.

Так розпочалися перші щаблі сходження нинішнього українського лідера сільгоспвиробництва ТзОВ «Бучачагрохлібпром», який обробляє понад 25 тисяч гектарів землі практично майже в усіх селах району та сусідньому Монастирському. Компанія на вітчизняному ринку виробник і реалізатор високоякісного кондиційного насіннєвого матеріалу вітчизняних та імпортних селекцій для багатьох регіонів України, сусідніх держав. Сьогодні у польовому арсеналі вирощують та добиваються стабільних. високих урожаїв за європейськими світовими технологіями озиму та яру пшеницю, горох, ячмінь, ріпак, сою, овес, гречку, соняшник, кукурудзу на зерно та зелений корм, цукрові буряки. Кажуть цифри вперта річ, наведу дані, як спрацював увесь колектив рослинницького цеху. Урожайність ріпаку склала 4 тони з га, озимої пшениці- 8 т, ячменю- 7 т, гороху – 5 т, ярого ячменю- 6,5 т, соняшнику – 3,8 т, сої- 3т, кукурудзи -12 т, цукрових буряків у заліковій вазі 600 цнт з га.

– Увесь озимий клин вчасно з дотриманням усіх вимог агротехніки, з внесенням необхідних мінеральних компонентів засіяно, вже врунить озимина- 2019 року,- каже головний агроном ТзОВ « Бучачагрохлібпром» Володимир Горбатюк. Засіяно, а в полі постійно працювало шість посівних агрегатів 7 700 гектарів озимої пшениці вітчизняних та сортів та селекцій, 1500 гектарів озимого ячменю чеської та німецької селекції, озимого ріпаку- 25000 га. Мають і культивують на щедрих бучацьких ланах ріпак « Бучацький». На багаточисельних дослідних ділянках, демонстраційних полях випробовують вітчизняні й закордонні селекціонери, генетики, біохіміки, провідні науковці України до ста і більше сортів та гібридів колоскових, бобових. олійних.кормових і технічних культур. У червні цього року вкотре з успіхом відбувся традиційний Всеукраїнський День поля і саду., в якому брало участь понад 800 аграрників, фермерів, агроменеджерів, науковців не лише з усіх областей України, але з Чехії, Словаччини. Польщі й Молдови. Його відвідав разом з урядовцями, народними депутатами ВР України, Прем’єр- Міністр України Володимир Гройсман. Він високо оцінив хліборобську майстерність трудівників, професіоналізм спеціалістів самовіддачу майже двохтисячного колективу ТзОВ « Бучачагрохлібпром» для продовольчої безпеки держави.

 Останнім часом компанія взяла курс на розширення тваринництва, збільшення чисельності поголів’я великої рогатої худоби, високопродуктивного дійного стада, виробництва молока- екстра класу. Лише за три останні роки ввели в експлуатацію три доїльних зали на 3 тисячі місць, продають 70- 75 тонн молока щоденно, а на меті показник- 100 тонн екологічно чистої молочної продукції гатунків. що притаманні в країнах Євросоюзу. Відкрито три потужних комплекси з відгодівлі ВРХ. у тваринництві тепер працює 326 місцевих жителів навколишніх сіл. які отримують гідну зарплату, користуються усіма побутовими зручностями, мають гарантований соціальний та юридичний пакет і захист. Молочно- товарний комплекс в Осівцях- найкращий не лише в області , але й на теренах Західної України. Гадзова мрія, щоб у кожному селі збудувати або реконструювати, відродити ферму, посадити сади та плодоягідники, голубнику, малину, щоб молодь мала стабільну працю в рідній стороні, а не гарувала, гнила спину від важкої праці на сільгоспробота Польщі, Росії, Німеччини, будівельних майданчиках Іспанії та Португалії.

Гордістю став фруктовий сад ФГ «Гадз» на 765 гектарах в селі Трубухівці. На капельному зрошенні, інтенсивній малорослій підщепі тут ростуть й уже плодоносять яблука. груші, сливи. В сезон збирання фруктів працює і мають хороші заробітки до 500 жителів Бучацького, Чортківського району. На 80 гектарах найбільший розсадник саджанців фруктових дерев, плодоягідних кущів понад 45 сортів яке господарство щорічно реалізує населенню. аграрним формуванням. фермерським господарствам багатьох областей України. Спорудили фруктосховище з холодильними камерами, фасувальні технологічні лінії, забезпечили у садівництві та переробці плодів та ягід постійною роботою 200 осіб, молодих спеціалістів Уманського державного інституту садівництва.

Уміле поєднання новітніх аграрно-промислових технологій, сучасний менеджмент з відповідним рівнем праці, постійне переформатування нових способів підвищення продуктивності якості вітчизняної сільгосппродукції забезпечує постійний поступ вперед.

Треба виробляти українське. їсти українське і давати людям роботу- це не сучасний слоган, а те чим повсякденно керується на нелегкій хліборобській стезі успішний агробізнесмен, чудовий організатор. поводир нових ідей та іхнього реального втілення у життя колектив ТзОВ « Бучачагрохлібпром» та його талановитий керівник, Герой України Петро Гадз.

null

 

null

Ярослав Бачинський,
фото автора

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #гадз, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини, #фермер
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: