За прогнозом Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, під час епідемічного сезону 2018-2019 років в Україні, і зокрема, на Тернопільщині циркулюватимуть три штами вірусів грипу:
– вірус, подібний A/Michigan/45/2015 (H1N1)pdm09;
Перегляньте також:
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
- Під час довгих відключень світла більше 17 годин воду отримає лише частина тернополян, – ЗМІ
– вірус, подібний A/Singapore/INFIMH-16-0019/2016 (H3N2);
– вірус, подібний B/Colorado/06/2017.
ВООЗ рекомендувала виробникам грипозних вакцин, внести до складу сироваток ці штами вірусів грипу. Лікарі відділ грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ» кажуть, найкращим захистом від грипу та ГРВІ є вакцинація. На Тернопільщині станом на 19.11.2018 року щеплено 693 особи французькою вакциною Ваксігрип Тетра.