Право чи експлуатація: Чи мають учні прибирати у класі, в їдальні і на подвір’ї

Опубліковано:
6 Листопада, 2018 о 12:43

Навчальний заклад, який отримує фінансування з державного бюджету, не має права вимагати від батьків школярів гроші на ремонт школи чи придбання меблів. Про це нагадав начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві Станіслав Куценко, повідомила прес-служба ГУ.

«У ст.. 61 Закону України «Про освіту» прописано, що фінансування державних навчальних закладів та установ, організацій, підприємств системи освіти здійснюється за рахунок коштів відповідних бюджетів, коштів галузей народного господарства, державних підприємств і організацій, а також додаткових джерел фінансування. Цими додатковими джерелами справді можуть бути гроші батьків-благодійників. Але виключно на добровільних умовах. Проте не може бути так, що батькам на зборах оголошують суму, яку треба здати, як це буває. Адже відомі випадки, коли на зборах просять від 100 до 1000 грн. на різного роду речі, які купують для класу. Чи то нові пластикові вікна та двері, чи фарбу для ремонту. Якщо у школі вимагають так званих «добровільних» внесків у ледь не примусовому порядку, батькам слід об’єднатися, звернутися до місцевої влади, а якщо не подіє – до прокуратури міста із відповідною заявою, де вказати усі обставини справи», – зазначає Куценко.



У випадку, якщо батьки вирішили виконати добровільну благодійну місію та дати грошей на ті чи інші потреби школи, краще перераховувати їх на банківський рахунок або передавати у бухгалтерію. Потім – взяти звіт про витрати.

Порушенням прав учнів є також примусові відпрацювання.

«У ст. 52 Закону України «Про освіту» написано, що «відволікання учнів за рахунок навчального часу на роботу і здійснення заходів, не пов’язаних з процесом навчання, забороняється», так само прописано у ст. 43 Конституції України: «Використання примусової праці забороняється». Це означає, що жоден учень не зобов’язаний брати участь у шкільних суботниках чи прибирати в класі. Цю роботу має виконувати прибиральниця, на заробітну плату якої виділяються кошти з бюджету», – зазначає керівник столичного управління юстиції.

У випадку, коли у школі учня примушують до чергувань, він може оскаржити ці дії.

«На початку звернутися з заявою до директора школи, а якщо той відмовиться звільнити від робіт – написати скаргу до управління освіти. Якщо і це не подіє – батьки можуть подати на навчальну установу до суду», – зазначив Куценко.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #експлуатація, #учень, #школа
Коментарі





Інтерв'ю
«Spektr» – нове лице відомої стоматології
10:14, 17 Листопада, 2024

«Spektr» – нове лице відомої стоматології

ТОП новини тернопільщини: