З 4 до 21 листопада організатори проекту «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи» на Сході України» відвідають Суми, Харків, Рубіжне, Дружківку, Добробілля, Курахове та Маріуполь, щоб ознайомити. У кожному місті презентації триватимуть два дні з метою популяризації української культурної спадщини. Подібні презентації уже відбувалися за кордоном, зокрема в Аргентині, у Мюнхені, Португалії. Але є потреба і в тому, щоб розказувати про неї й самим українцям. Проект реалізовується за підтримки Українського культурного фонду.
«Ми будемо розказувати про постать Пінзеля, презентуватимемо мистецький альбом Віри Стецько «Таїна Пінзеля», покажемо фільм «Таїна Пінзеля. Від Бучача до Лувра», – розповіла Наталія Волощук, керівник проекту «Під зорею Пінзеля. Барокове мистецтво і строї епохи». – Також будемо говорити про класичне мистецтво на прикладі робіт Пінзеля. У другій частині наших презентацій барокову мистецьку культуру поєднаємо з автентичними строями, які притаманні тільки нашому регіону Західного Поділля. Це буде чотиригодинна програма з двох блоків: класичне і народне мистецтво. Також у презентаційну програму проекту входять розповіді про 12 строїв. Ми показуватимемо, в чому ексклюзивність борщівської сорочки, розповідатимемо про традиції, легенди, техніки. Окрім того, буде працювати виставка робіт тернопільських і львівських художників на пінзелезнавчу тематику за результатами пленеру у Бучачі в 2017-му році. Також заплановані майстер-класи місцевих майстрів».
Перегляньте також:
- YAKTAK виступить у Тернополі з додатковим концертом
- У Тернополі презентували документальний фільм: “1000 днів війни. Тернопільщина”
Керівник Благодійного фонду родини Демкур Тарас Демкура розповів про те, що вони долучилися до проекту спадщини Іоана Пінзеля сім років тому. Разом з тернопільським мистецтвознавцем Вірою Стецько спільно уклали і видали повноколірний, якісний альбом його робіт. Згодом презентували цей альбом у французькому Луврі, де все пройшло з великим успіхом. Потім мистецький спадок Іоана Георгія Пінзеля був презентований в Аргентині, Мюнхені, Португалії…
«Ця ідея вже гарно себе апробувала у Португалії в королівському палаці «Мафра», коли ми презентували культурну спадщину Пінзеля і через неї відкрили борщівську вишиванку. Ми побачили, що люди хочуть більше знати про нашу країну, нашу історію і на другий день економічного форму вони легше з нами комунікували, і краще йшли на співпрацю в економічній галузі. Іноземці побачили, що Україна має багатовікову історію та потужну культурну спадщину, зокрема барокову скульптуру, а борщівська вишиванка містить у собі символи трипільської культури. Проект в Український культурний фонд ми подали саме у такому вигляді, щоб показати багатовікову культурну спадщину від Трипілля до спадщини Пінзеля у вісімнадцятому столітті», – додав Тарас Демкура.
Координатор проекту Тетяна Фарина зазначила, що цей проект покликаний поєднати культуру Сходу і Заходу України, а також відродити місцеву культуру Луганської і Донецької областей.
Завершиться проект у Тернополі підсумковою прес-конференцією. Під час її проведення заплановано зробити скайп-включення з містами, де побувають тернополяни. Вона матиме на меті продемонструвати, що мистецтво єднає Україну.