«Ваш син у поліції, потрібні гроші» – таку інформацію повідомляли телефонні аферисти своїм жертвам. А ті, вірячи невідомим на слово, віддавали усі свої заощадження, думаючи, що визволяють родича із неприємностей. А насправді, поповнювали кишену шахраїв.
Шахрайську схему налагодили люди, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі, а саме на Луганщині, на території, яка непідконтрольна Україні. Жертвами ставали мешканці не лише Тернопільської, але й Чернівецької, Хмельницької, Вінницької, Черкаської, Миколаївської та Волинської областей. 70 відсотків суми йшло «на зону», а решта – спільникам на волі.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
Кожен з них виконував певну функцію. Телефонними двінками та видурюваннням грошей займалися «зеки». По гроші йшли уже інші особи. Ще одна спільниця після успішної операції перераховувала кошти на вказані картки. У кожному місті винаймали подобово житло та кілька днів збирали “відкупні” зі своїх жертв. Іноді до справи залучали й водіїв таксі.
Жертв шукали по всій Україні. На Тернопільщині затримані зізналися у чотирьох шахрайствах. Один з потерпілих віддав зловмисникам більше 300 (!) тисяч гривень. По Україні шахраям вдалося видурити у людей майже три мільйона гривень.
Спецоперацію по затриманню правоохоронці провели одночасно у трьох областях держави – в Харкові, Миколаєві та Тернополі. Затримані – жителі Харківської та Кіровоградської областей. Міру запобіжного заходу їм обрали у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 500 тисяч гривень кожному. За незаконний, але прибутковий бізнес, усім загрожує позбавлення волі від трьох до восьми років.
За матеріалами відділу комунікації поліції Тернопільської області