У рамках Європейського тижня коду в Україні Meet and Code реалізовується разом із Ресурсним центром ГУРТ, який є партнером Глобальної мережі TechSoup. У Тернополі Благодійний фонд «MagneticOne.Org» спільно з ІТ-школою для дітей «KidIT» щосуботи проводили майстер-класи для дітей з візуального програмування.
Перший етап розпочався 6 жовтня у приміщенні інноваційної школи ThinkGlobal із програмою “Пограємо у художника! Моя перша програма у Scratch”. Організаторами було сформовано три групи по 8-10 дітей, яких забезпечували необхідною технікою і канцелярським приладдям.
Перегляньте також:
- У Тернополі презентували документальний фільм: “1000 днів війни. Тернопільщина”
- У Тернополі з нагоди 1000-го дня повномасштабного вторгнення вшанували захисників
Майстер-клас тривав близько години, під час якого батьки мали змогу поспілкуватися між собою за чашкою кави.
По завершенню програмування діти приєднувалися до старших, смачно коштуючи приготовані їм гостинці. «Круті нет-буки, різнокольорові зображення, робот, що реагує на звук, добрі Юка та Макс (професіонали KidIT , які проводили майстер-клас) та смачні печенька – це найкращий день у моєму тижні», – поділився своїми першими враженнями дев’ятирічний Максим.
Наступний майстер-клас відбувся 13 жовтня із програмою «Цікаві історії з Tynker. Діти познайомилися із новою платформою візуального програмування та власноруч спробували створити анімовану історію, використовуючи базові програмні концепції та принципи кодування. Семирічна Аліна процитувала це так: «Я вивчила нову програму Tynker і тепер зможу сама створювати, які хочу ігри та додатки». Після кожного майстер-класу (яких було три) діти смакували приготовленими солодощами з чаєм.
21 жовтня відбувся останній майстер-клас з візуального програмування під назвою “Квест із роботами Дешем та Дотом”. Діти мали можливість програмувати справжніх роботів, виконуючи завдання квесту на базі візуального середовища Blockly. Одноокий робот Dush реагував на будь-які звуки дітей, запам’ятовував і відтворював їх, чим все більше привертав увагу юних поціновувачів технології. Під кінець майстер-класу всі учасники зробили завершально-об’єднаний дружній стрибок, як знак вдалої і легкої співпраці дітей та професіоналів майстер-класів.
Загалом у Тернополі відбулося дев’ять майстер-класів з візуального програмування, які тривали з 6-20 жовтня 2018 року. Кожен урок проводили професіонали школи-KidIT, загальна кількість учасників цих заходів – дев’яносто дітей . Програмування сьогодні – це базові знання і навички для тих, хто крок у крок розвивається із сучасними інноваційними технологіями.