У червні цього року резонансним стало затримання заступника директора – головного лікаря з оперативної роботи, медицини катастроф та цивільного захисту населення Тернопільського ЦЕМД та МК. Посадовця у білому халаті затримали на хабарі у сумі тисяча доларів. Стільки заплатила йому тернополянка за працевлаштування медсестрою. Упійманий на гарячому ескулап стрімголов втікав від правоохоронців на своїй автівці, аж поки не врізався у стовп.
Цікаво, що на суді обвинувачений повністю визнав свою провину – розповів, як водив претендентку до головного лікаря на співбесіду, у відділ кадрів – за переліком необхідних для працевлаштування документів, а потім на шматку паперу вивів суму з трьома нулями.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
На досудовому слідстві медичному посадовцю інкримінували одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави. Лікарю призначили штраф у максимальному розмірі – 25500 гривень.
За такою ж статтею Кримінального кодексу судили у вересні і старшого лейтенанта поліції, якого теж упіймали на хабарі, щоправда, трохи скромнішому – у сумі 8000 гривень. Поліціянт вирішив заробити на підозрюваному у побитті людини та крадіжці мобільного телефону. Дізнавшись, що матеріали про це кримінальне правопорушення надійшли до старшого оперуповноваженого сектору розкриття злочинів проти особи відділу кримінальної поліції Тернопільського відділу поліції, з яким «старлей» був у товариських стосунках, тут же виник злочинний план. Поліціянт зателефонував до підозрюваного і повідомив: за 8 тисяч гривень справу закриють. Власне, під час отримання цієї суми його і затримали. Ця подія сталася наприкінці серпня цього року.
Поліцейський (тепер уже колишній) уклав з прокурором угоду про визнання винуватості, якою було узгоджено і покарання – штраф у сумі 25500 гривень. Щоправда, Тернопільський міськрайонний суд, окрім накладення штрафу, позбавив засудженого права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у тому числі в правоохоронних органах, строком на три роки.
Ольга КУШНЕРИК