У будинку на бульварі Тараса Шевченка, 29 в центрі Тернополя оновили. Капремонт виконали на замовлення управління житлово-комунального господарства, благуострою та екології ТМР. Будівля була збудована ще у 1906 році. Будинок завжди мав відношення до торгівлі та кооперації. Як і в давні роки, сьогодні, весь перший поверх займають різноманітні крамнички, – пише За Збручем.
Побудована кам’яниця в 1906 році. Про неї можна знайти досить багато інформації. З статті Світлани Слєсарук «З історії молочарства» та розповіді Ірини Максимів про Маслосоюз в довоєнному Тернополі відомо, що “на старовинних фото бульвару будинок виділяється характерними аттиками – верхівками на даху зі скульптурними завершеннями. Фасад має цікаву та гарно збережену ліпнину з плавними, хвилястими лініями, флористичними орнаментами, характерними для періоду сецесії, ліпне оздоблення кронштейнів, сандриків над вікнами. Балконні перила з типовим для сецесії флоральним орнаментом»…
«Будинок завжди мав відношення до торгівлі та кооперації. Як і в давні роки, сьогодні, весь перший поверх займають різноманітні крамнички.
Перегляньте також:
- Підприємці з Тернопільщини підозрюються у переправі чоловіків закордон
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
Ймовірно, до 1939 року власником будинку була родина Сасоверів, яка мешкала на другому поверсі. Голова родини був купцем та тримав велику крамницю делікатесів…
У цьому будинку діяла кооператива «Маслосоюз» створена 1 серпня 1927 року. Важко повірити, але сто років тому масло, вироблене в Галичині, на етикетці якого була чотирилисткова конюшинка й літери МС — символи Маслосоюзу, подавали до сніданку не в одній європейській сім’ї, адже експортували його до Німеччини, Англії, Франції, Італії, Голландії, Данії, Чехословаччини й навіть до Палестини. Європа його полюбила, а краяни — тим паче…»
За радянських часів тут був універмаг, магазин «Кооператор».