Торік 39-а сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО затвердила рішення про відзначення у 2018 році на рівні ЮНЕСКО 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського.
Номінаційне досьє було підготовлене Національною академією педагогічних наук України і внесене на розгляд країн-членів Організації Національною комісією України у справах ЮНЕСКО за підтримки національних комісій у справах ЮНЕСКО Німеччини, Литви і Польщі, а також Університету Ньюкасла, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, також Університету Монаша, Австралії.
Перегляньте також:
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
День народження великого українського педагога гуманіста 28 вересня. Інформаційно-насичений захід «Штрихи з портрета» з цієї нагоди підготував колектив тернопільської бібліотеки-філії №2 для дорослих. Про життєвий і творчий шлях письменника і педагога розповіли асистенти кафедри педагогіки та менеджменту освіти ТНПУ ім. Гнатюка Ірина Шульга та Олександр Топоренко. Учні школи-колегіуму ім. Патріарха Йосипа Сліпого №12 та ЗОШ №7 переглянули біографічний відео фільм про Василя Сухомлинського. Втім, мало хто знає, що педагог був важко поранений на війні і до останнього дня носив у серці осколок. Усе своє життя жив для інших людей і дітей. Інакше не вмів. Його книги перекладені багатьма іншими мовами світу. Сухомлинський намагався виховувати у дітей творче ставлення до будь-яких видів діяльності. Не було такого педагогічного питання, якого б він не торкався. До слова. У Болгарії є тільки один «сухомлинист» Лучіян Мілков. Це науковий керівник Ольги Костової, яка працює зараз над дисертацією, тема якої присвячена творчості великого гуманіста.
Фото: Валентина Семеняк