Світлини ХІХ століття, де б були зображені тернопільські міста та села є справжньою рідкістю, тим паче зроблені в гарній якості. Проте, сьогодні, нам посміхнулась вдача і в одному із найбільших цифрових архівів Polona вдалось розшукати фото площі Ринок у місті Кременці. Світлина датується 1870 роком.
В ХІV-ХV століттях своїми фізичними вимірами кременецький Ринок наближався до таких, що розташовані були в Острозі, Володимирі та Бережанах.
Перегляньте також:
- Підприємці з Тернопільщини підозрюються у переправі чоловіків закордон
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
Читайте також
Деякі історики архітектури вважають, що при виборі місця розташування Ринку в Кременці поряд із ландшафтними умовами певну роль відіграла наявність на східній стороні головної вулиці храмової споруди. В давні часи тим храмом була стародавня Троїцька церква, яка, знаходилася де сьогодні розташований Миколаївський собор. Троїцька церква була невеличкою, зведеною із дерева.
Можливо площа Ринок була в Кременці вже й у XV ст., бо в Грамоті від 1438 р. є згадка про торгівлю на території міста. Двічі на рік, на свята Варфоломія та Луки, влаштовувались ярмарки міжнародного значення.
Вже в середині XV ст. в межах міста діяло близько 70 крамниць, а це не мало. Усі вони були побудовані в історичному центрі міста. Кожна крамниця була універсальною торговою установою, в якій продавали уже готові ремісничі товари, сировину та напівфабрикати. Є відомості про торгівлю сукном, кінською упряжжю, сідлами, медом, пивом, сіллю та іншими товарами.
Ринок в Кременці завжди був центром економічного і суспільно-політичного життя міста. Від ринкової площі в різні боки розходились міські вулиці. На ринку завжди знаходились місцеві крамниці. Традиція яких розташуватись саме там збереглась до наших часів.
Тетяна Яцечко-Блаженко