16 вересня минає 18 років від того дня, коли зник журналіст, засновник і перший головний редактор інтернет-видання “Українська правда” Георгій Гонгадзе.
На початку 2000-х “справа Гонгадзе” викликала політичну кризу в Україні. Оприлюднення аудіозаписів із кабінету президента Леоніда Кучми, на яких він нібито дає вказівки викрасти журналіста, стало причиною щирокомасштабних акцій протесту опозиції із вимогами про відставку президента.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Лише через 11 років після зникнення Гонгадзе Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу проти Леоніда Кучми. Екс-президент усі звинувачення відкидав і припускав, що за “касетним скандалом” стоять спецслужби однієї з іноземних держав, проте ніколи не називав, якої саме.
У 2008 році суд визнав винними у вбивстві журналіста трьох колишніх співробітників департаменту зовнішнього спостереження та кримінальної розвідки МВС України. Микола Протасов отримав 13 років позбавлення волі, Олександр Попович і Валерій Костенко – по 12 років позбавлення волі.
Колишнього начальника головного управління кримінального розшуку МВС Олексія Пукача затримали за підозрою в організації вбивства у 2009 році, після шести років розшуку.
Він зізнався у скоєнні вбивства, і в 2013 році був засуджений до довічного ув’язнення. За два роки до цього з нього зняли звинувачення у скоєнні вбивства на замовлення і перекваліфікували їх на “вбивство через особисті мотиви”.