Віра Іванова із Тернополя, яка чотири роки мешкає у мексиканському місті Гвадалахара, розповіла про типові ознаки українців в Мексиці, – пише Файне місто.
“Українця, який довго мешкає в Мексиці, від українця, який лише приїхав з України можна легко відрізнити, якщо придивитися. По-перше, новоприбулий українець ніколи не полізе до вас цілуватися. Ті, хто живуть у країні довго, давно акліматизувався. Кожна зустріч – то завжди поцілунок у щоку, справжній чи удаваний. Але це звичка, від якої довго доведеться відівчатись, якщо доведеться.Коли я минулого року була у Тернополі, то вже автоматично до всіх лізла цілуватись, і десь на півдорозі до щоки племінника сусідки однокласниці до мене доходило, що я трохи забуваюсь”. – розповідає Віра Іванова сайту 0352.ua.
Перегляньте також:
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
“По-друге, новоприбулий українець ще не зовсім знає, наскільки цінні його світлі очі та волосся. Десь може 10 відсоткам мексиканців притаманні такі риси, і з ними носяться, як з писаною торбою. Світлих мексиканців видно у престижніших районах, серед лікарів, банкірів та у дорожчих магазинах. Їм більше довіряють. Після того, як я почала разом з Едуардо вигулювати собаку, нас обох нарешті прийняли до самопроголошеного елітного гурту власників собак у парку “Сосенки”.
Українці в Мексиці, вже настільки призвичаїлись, що починають між собою вживати слова іспанською.
“На день незалежності я замовила єлєру” (з ісп. hielera – міні холодильник з льодом для напоїв). А може Різдво відсвяткуємо у вашому кото?. Це закритий житловий комплекс, часто з охоронцями при в’їзді, власним приміщенням для культурних заходів, ігровим майданчиком чи байсейном, – розповідає Віра Іванова, – Люди, що живуть у Мексиці роками чи особливо декадами, не витрачають лишніх коштів на недорогу поїздку до прикордонної Америки чи до порівняно недалекої західної Європи. Вони рік чи більше планують поїздку додому”.