На Тернопільщині громади, яким загрожує підтоплення в разі будівництва каскаду із шести ГЕС на Дністрі, готові судитися з урядом. Таке рішення вони прийняли нещодавно в райцентрі області – місті Заліщиках, повідомляє сайт 7 днів.
Зразки судових позовів уже готові. Позиватися може кожен, чиї права будуть порушені.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Люди переконані, що невеселе майбутнє для унікальних Дністровських заповідників і заказників та 15 сіл Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької областей, які розкинулися на берегах ріки, передбачене в програмі розвитку гідроенергетики на період до 2026 року. Каскад шести ГЕС, які мають збудувати на Дністрі, передбачає створення величезних водосховищ на місцях, де сьогодні живуть люди, де їхні цвинтарі й городи.
— Важливо, щоб позов подавала фізична чи юридична особа, права якої порушують. Це може бути конкретний мешканець, селищна рада, облрада, ОТГ тощо. Колективних звернень недостатньо, щоб будівництво припинили. Надзвичайно важливо перевести цей процес у юридичну площину. Якщо люди створять хвилю «дністровських» позовів, уряд мусить якось реагувати, — пояснює юрист Володимир Рибалко.
Попередня судова практика проти будівництва ГЕС на Дністрі невелика. Чи не єдиний позивач — екологічна організація «Право, екологія і світ». Проте їй відмовили, аргументуючи це тим, що будівництво гідроелектростанцій не порушує прав організації. Тобто, відмовили із суто формальних міркувань. Сьогодні ГО «Право, екологія і світ» готова співпрацювати з мешканцями наддністровських громад.