Сьогодні, 17 серпня, поблизу торгового центру “Орнава” в Тернополі трапився прикрий випадок. Бригада швидкої допомоги, яка прибула за викликом, відмовилась опікуватися непритомним чоловіком.
Одна із перехожих, свідок події, Інеса Лемперт поділилася про ситуацію враженнями на своїй сторінці у Фейсбук:
Перегляньте також:
- Підприємці з Тернопільщини підозрюються у переправі чоловіків закордон
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
«Отож, йду сьогодні крізь “Топільче” додому. Здалеку бачу групку людей навколо непритомної людини. Підходжу, кажуть, що знайшли чоловіка без свідомості й викликали швидку. Придивилась – охайно втягнутий мужчина років 55+, спиртним ніби не пахне.
За хвилину приїхала швидка. Медсестра (м) вийшла й відразу запитала: “А чому ви викликали швидку, а не поліцію?”. Команда небайдужих між собою здивовано переглянулась.
Я: А поліція для чого?
М(неохоче оглядаючи потерпілого): Бо він же п’яний!
Я: А нам звідки знати? Це просто НЕПРИТОМНИЙ чоловік.
М(обурено): то треба було його понюхать!
Так і хотілось сказати: “а може ще й полизькать?”
В цей час підбігла дівчинка і повідомила, що далі у парку у жінки напад епілепсії. Медсестра дала нашатир жінці, яка викликала швидку, мовила “відкачуйте самі” й поїхала далі на виклик.
Надихнувшись ситуацією, хочеться нагадати, що життя безхатька з-під мосту таке ж цінне, як і життя бізнесмена з Конча-Заспи. Не знаю, настільки той чоловік був п’яний і чи був п’яний взагалі, але він так само потребував допомоги. На вулиці спека, це міг бути інсульт, або що гірше.
Звісно, чудово, що є небайдужі люди, які викликали швидку, але сумно, що медики швидкої допомоги, робота яких допомагати своїм громадянам (і фінансується нашими податками) – байдужі.
А також витяг з Конституції на завершення: Стаття 49. Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних, і оздоровчо-профілактичних програм.»