У 2018 році за прогнозами Міжнародної метеорної організації фактичний пік метеорного дощу Персеїди очікується усю ніч між 12 серпня та 13 серпня. Це означає, що сьогодні починаючи з 23 години кількість метеорів, що можна буде побачити у нічному небі, буде найбільшою. Причому, з кожною годиною кількість падаючих «зірок» буде збільшуватися, пише сайт 20 хвилин.
У ніч на вівторок метеоритний дощ також буде помітний при ясному небі.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
Потік Персеїди вважається одним з найкрасивіших явищ в нічному небі. Персеїди є чи не найбільш динамічним, стабільним і численним метеорних потоком, який досягає свого максимуму щороку в серпні.
В цьому році астрономи кажуть, що без бінокля можна буде побачити близько 60 метеорів на годину — тобто, «зірки» будуть падати майже кожну хвилину.
— Метеорний дощ Персеїд відбувається щороку з 17 липня по 24 серпня, коли Земля проходить через орбіту комети Свіфта—Туттля. Ядро комети сягає близько 26 кілометрів. Останнє зближення з Землею було у 1992 році, а наступне очікують у 2126 році. Хоч комета і наближається до Землі лише один раз на 133 роки, але через її хвіст наша планета проходить щороку. І саме уламки породи, що вилетіли з ядра цієї комети, потрапляючи до атмосфери Землі, спалахують у ній, наче зірки. З’являються вони поблизу сузір’я Персея, через що і отримали таку назву, — розказує журналістці «20 хвилин» вінницька астроном Надія Почапська.
Де краще дивитися на зорепад
Для спостерігання радять вибрати відкриту ділянку за містом. Особливість метеорного потоку в тому, що куди б ви не дивилися – шанс побачити метеор Персеїд є завжди, але якщо дивитися в сторону радіанту – ділянки неба, з якої метеори “вилітають” — можна побачити ще більше яскраво спалахуючих метеорних частинок.
Радіант Персеїд знаходиться поблизу сузір’я Персея, у північно-східній ділянці неба. Для того, щоб краще зорієнтуватися — знайдіть, певно найбільш візуально відоме сузір’я Кассіопеї (літера W у небі) та дивіться від нього лівіше та трохи нижче — саме там знаходиться точка, з якої вилітатимуть метеори — радіант потоку.
Спалахувати вони будуть в різних ділянках неба, тому їх можна буде побачити і високо над головою, та навіть у південній чи західній ділянці неба. Залишається побажати усім чистого неба та вдалих спостережень.