На Тернопільщині у всіх категоріях господарств утримується 360,4 тисячі голів свиней, в сільгосппідприємствах свинопоголів’я нараховує 164,8 тисячі тварин.
Що засвідчує стабільний розвиток галузі? Прогресивні технології, зведення сучасних закритих свинокомплексів, скрупульозний підбір спеціалістів та робітників, гідна оплата – ось основні чинники стабільності. Але африканська чума свиней впродовж останніх шести років вперто шкодить галузі свинарства на Україні.
Перегляньте також:
- Жителів Тернопільщини попереджають, що підгодовування перелітних птахів може спричинити поширення вірусу
- Осінній вірус: чим харчуватися, щоб полегшити симптоми хвороби та прискорити одужання
За півтора року було зареєстровано десять спалахів АЧС у чотирьох районах області: Бучацькому, Збаразькому, Зборівському, Шумському.
Захворіло шість домашніх та чотири диких свиней. Останні випадки АЧС трапились в індивідуальних господарствах жителів сіл Антонівці та Стіжок Шумського району. Тамтешні населені пункти розташовані в зоні мисливських угідь.
У січні 2018 року було зареєстровано спалах хвороби серед диких кабанів. У селі Антонівці власник практикував утримувати свиней на вигульному майданчику, який був загороджений дощатим парканом. Так, що там був можливий контакт з дикими кабанами.
У селі Стіжок власник утримував десять голів молодняка вагою 35-40 кілограмів на вигульному дворику розташованому у лісовому масиві. Після загибелі першої свині він перевів решту тварин до хліва. Але вже було пізно вірус уже потрапив до стада і спричинив загибель трьох поросят. Інших після лабораторних аналізів було піддано евтаназії (умертвінню). Всі трупи утилізовано й спалено.
Ярослав Бачинський