Гречка культура відома, як слов’янська – хоча її батьківщина Індія. Слов’яни почали споживати гречану кашу лише в ХVI столітті. Хоча була вона відома 2500 років. У світі найбільше її сіють в колишніх країнах СНД: понад 2 млн гектарів. Значно менше вона в структурі сівозмін в США, Канаді, Індії та Китаї, Японії.
В Україні в середньому висівають до 400 тис. га. переважно в зонах Полісся та частково лісостепу. Вона невибаглива, мало затратна. Сіють без добрив на глинистих грунтах, схилах та пагорбах. А ще гречка – чудовий медонос і борець з бур’янами.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Читайте також
Найкращі умови для вирощування на Тернопільщині – Монастирський, Бережанський, частково Зборівський, Збаразький, Кременецький і Шумський райони.
У зв’язку з кліматичними умовами, що склалися на початок спекотного червня трудівники сільгосппідприємств Тернопільщини заробили насіння гречки лише на 46 відсотках прогнозованих площ. У 2016 році цей показник складав 91%.
Практично не посіяли гречку на ланах Козівського, Шумського районів. Лише на третині площ її посіяли у господарствах Теребовлянського, Збаразького, Чортківського, Бучацького. Борщівського, Монастириського районів.