У Тернополі почалися планові ремонти мереж, мешканці заборгували «Теплокомуненерго» вже майже 45 млн грн. Однак наше місто залишається у мізерному списку міст, де подається гаряча вода. І завдячувати за це маємо котельням на альтернативному паливі.
Яка ситуація в Тернополі
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Через плановий ремонт мереж у деяких районах Тернополя тимчасово обмежують постачання гарячої води. Більше того, «Теплокомуненерго» заявляє про рекордний борг громадян за спожиті послуги. Над містом нависла реальна загроза повного відключення від гарячої води. Врятувала ситуацію робота котелень на альтернативному паливі.
Як повідомили у «Теплокомуненерго», завдяки роботі котелень на альтернативному паливі, підприємство має можливість продовжити подавати гарячу воду, отримавши на це відповідну номінацію на природний газ від НАК «Нафтогаз України». Простіше кажучи, часткове використання альтернативних енергоносіїв дозволило зекономити кошти на додаткову купівлю та кредитні гарантії для купівлі дорогого газу, щоб продовжили працювати котельні на газі.
Як наслідок, тернополяни (де на даний час не ведуться ремонти мереж) зможуть й надалі, хоча й за графіком, але отримувати гарячу воду. У той же час абсолютна більшість українських містян сидить взагалі без гарячої води.
Яка ситуація в Україні
В Україні склалася критична ситуація з постачанням гарячої води у літній період. У майже всіх середніх та великих містах України у неопалювальний сезон люди не отримують гарячу воду. Виключення стосується Києва, Черкас, Хмельницького, Полтави, Києва та нашого Тернополя.
Черкаси повністю перешли на альтернативні джерела палива, тому мають можливість постачати гарячу воду цілий рік.
Показова ситуація у Києві. Лише мізерний відсоток киян отримують гарячу воду. Більше того, вже з 1 серпня без гарячої води може залишитися весь Київ. Про це на днях заявили у Київській міській адміністрації. Без реформ тягар гарячої води непосильний навіть для столиці.
У Хмельницькому та Полтаві місцеві раді виділяють багатомільйонні дотації приватним тепловим компаніям, щоб гарячу воду за графіком отримувала хоча б частина місцевих жителів. При цьому у цих містах через брак коштів (які спрямували на забезпечення подачі води) згортаються інші інфраструктурні та соціальні проекти.
У сусідньому Львові працює власна ТЕС (теплоелектростанція), що дозволяє постачати гарячу воду у неопалювальний сезон. Однак, через зношення мереж та заборгованість, гарячу воду отримують також лише частина львів’ян.
Ось така ситуація з постачанням гарячої води у неопалювальний сезон. Лише шість міст України «з боями» постачають гарячу воду частині своїх жителів. Однак, як доводить приклад Черкас, ВИХІД Є.
Гаряча вода влітку = котельні на альтернативі
У тих місцях, де працюють котельні на альтернативі вдається економити на закупці енергоносія, альтернативного газові, близько 1 млн грн бюджетних коштів за сезон. Адже тепло вироблене на альтернативному паливі і підігріта за його допомогою вода коштують дешевше. Проте головна перевага альтернативи — це право органів місцевого самоврядування самостійно встановлювати тарифи на тепло і гарячу воду, вироблену таким способом. Адже всі інші тарифи залежні від НКРЕП, що керується з Києва.
Варто розуміти, що чим більшу частку тепла Тернопіль отримуватиме за рахунок альтернативи, тим менше платитиме за газ, і тим швидше у місті буде забезпечено цілодобове гаряче водопостачання.
Саме над цим останні роки активно працюють, попри всі економічні негаразди, представники мерії та їхні закордонні партнери. Тож майбутнє з гарячою водою та за альтернативою.
Богдан Величко