Як українець виїздив на ПМЖ до Америки, або Діалекти української мови (Гумореска)

Опубліковано:
14 Червня, 2018 о 21:23

Українець з глухої провінції, якому трішки за 50, прибув до США  по турвізі й заповнює декларацію. В ній бачить : графа «знання мов» дуже обмежена місцем, тому взяв у здивованого службовця митниці додатковий бланк. Ото там і пише : «Знаю дуже добре українську мову, трохи гірше її найближчі діалекти – російський, білоруський, польський, болгарський, словенський, гуцульський. Також знаю по 20-100 слів зі всіх європейських діалектів української мови. Наприклад, з німецького – «гітлер капут», «нур фюр юкрайєн», «цюрюк», «дойчлен швай» тощо. А «італія» то взагалі по-грецьки означає «країна овець», та й що вона – чобіт-чоботом( напевно має на увазі на мапі). Англійський, а отже, і американський діалекти знаю вправно із словником, самі бачили! Знаю по 10-80 слів і з тюрських діалектів української мови, як то – турецького чи там татарського( «бім-баша», киз, салем алейкум і т.д.). Такі ж знання в мене у вірменському, грузинському, китайському, японському, індійському, арабському діалектах української мови. Вмію читати, так звану, мертву мову – латину, але перекладати – ні. О-о-т!.. І чо вона умерла? Та Біг з нею. Найгірше знаю чукотський діалект, ага – тільки одне слово «однако». – Дописав, тлумач взяв в нього, читає. Українець, – А чого то ви , пане тлумачу, крутите пальцем біля скроні? А-а-а… То ви до себе? Бо я вже думав… Ні, ні, що ви? Бачу по вас – ви ж знайомі з древніми українськими ВЕДАМИ, де чорним по білому…, ой, н-у-у… на глиняних дощечках написано: «…українці розселилися спершу по всій Європі, потім в Індію пішли, а далі подалися на всі чотири боки світу». І негри то українці! Аякже! Може вони найкращі українці?! Чи то пак, українці – то негри. Тьху ти! Та ви ж мене розумієте? А чорні – бо там зими немає, ото й загорають собі круглий рік. Що? Чому в українських японців і українських китайців з корейцями вузькі очі? Бо сиділи поганці малими на тих пальмах, ото й не бачили Божого світу крізь листя, мружились, ага – й домружилися, окосіли. Що? Га? На якій мові я буду розмовляти тут, в Америці? А ось з вами, шановний, ми на якій розмовляємо? Правильно – на українській! Ви ж мене розумієте, а я вас! От! Що і треба було довести, що і є підтвердженням істини : на світі є лише одна мова – українська, а всі решта то її діалекти!

2009р., Теребовля, Україна.Розповсюджувалася в грудні 2013р. на Євромайдані м. Київ

Віктор Аверкієв

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #віктор аверкієв, #гумореска, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #теребовля, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: