Казки і діти! Що може бути добрішим і гуманнішим. Казка – як літературний жанр, уже від самого початку несе в собі особливі повчальні і пізнавальні моменти, без яких неможливо уявити наше життя.
Музична казка «Іванкова сопілочка» (автор заслужений працівник культури України Алла Бінцаровська) зібрала повний аншлаг у Тернопільському академічному обласному драмтеатрі ім. Т. Шевченка.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
Головні ролі виконували актори-аматори Тернопільського національного економічного університету, який славиться своїми творчими колективами не лише в Україні: Іринка Шевченко, Денис Оленич, Тетяна Шарган, Павло Тютюнник, Наталія Цар, Борис Салабчук, Тетяна Гриник, Роксолана Залізняк, Мирослава Бурик, Марія Заверуха, Дмитро Худик, Надійка та Софійка Стельмахи, Дем’ян та Світланка Сорочинські. Гармонійно доповнювали казковий сюжет пісенні та танцювальні колективи цього ж вишу: гурти «Кралечки», «Краплинки», «Галичанка», учасники студії «ТАНГо денс компані».
За сюжетом матінка послала Іванка з Яринкою на ярмарок. Там зла шаманка Злорада надурила Іванка – хитрістю заволоділа його чарівною сопілочкою. А з нею відібрала у людей любов до рідного краю, – коротко знайомить із сюжетом авторка казки заступник начальника відділу гуманітарної освіти та виховання ТНЕУ Алла Бінцаровська . – Іванко і Яринка вирушають на пошуки сопілочки. Всемудра Доброслава показує їм шлях. Як виявилося, шаманка Злорада тримає сопілку в темниці під сімома замками. Відчинити її може той, хто має сім золотих ключів. Ключі ті незвичайні: кожен з них відкриває таємницю сили нашого народу.
Як у будь-якій казці, на дітей чекають непрості випробування. Однак Мавка та Берегині рідної мови, родина Пані Вишивальниці, браві Козаки – всі вони допомагають віднайти сім золотих ключів, що відкривають сім таємниць сили
українського народу: краса рідного краю, батьківська мова, міцна родина, барвиста вишиванка, козацький дух, вірна дружба та щира пісня!
До слова. Вистава пройшла в рамках проекту «Ректор ТНЕУ – дітям!». Її переглянули понад дві тисячі маленьких тернополян з родин партнерів ТНЕУ, воїнів АТО та соціальних категорій.