Часто для більшого улову рибалки використовують заборонені знаряддя лову водних біоресурсів та при зустрічі з працівниками рибоохоронного патруля пояснюють свої дії тим, що вони не знали що даний засіб заборонено. Тому, Тернопільський рибоохоронний патруль нагадує, що використання заборонених знарядь лову, згідно чинного законодавства України, карається адміністративною та кримінальною відповідальністю. Саме тому, перед тим як купувати знаряддя лову на ринку та зібратися на рибалку необхідно уважно ознайомитися з Правилами любительського і спортивного рибальства.
Відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства (п.3.15) забороняється лов водних живих ресурсів:
Перегляньте також:
- Підприємці з Тернопільщини підозрюються у переправі чоловіків закордон
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
– із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм;
– у підвідних і магістральних каналах, відводах рибогосподарських та меліоративних систем, в шлюзових каналах тощо;
– з незареєстрованих плавзасобів або таких, що не мають на корпусі чіткого реєстраційного номера (за винятком веслових човнів);
– поблизу мостів, які охороняються, в межах режимних зон охорони;
– у радіусі 500 метрів навколо риборозплідних господарств;
– у водоймах риборозплідних і товарних рибних господарств;
– у зимувальних ямах;
– на водоймах, що не визначені органами рибоохорони як такі, на яких дозволене любительське рибальство.
Серед найбільш популярних знарядь лову серед браконьєрів тернопільської області залишаються:
1. Сітки, «екрани», волоки, павуки.
2. Доріжки
3. Парашути
4. Електровудки
5. Драч
6. Остроги
До основних причин масового використання знарядь браконьєрства можна віднести:
– відносна дешевизна більшості браконьєрських знарядь, простота виготовлення.
– правовий нігілізм значної частини населення.
– низький рівень виховної роботи з населенням, включаючи роз’яснювально-виховну роботу в громадських організаціях рибалок.
– масова і вільна реклама браконьєрських знарядь в Інтернеті.
– висока ефективність улову, яка не потребує значних затрат часу та сили.
За здійснення браконьєрського вилову риби забороненими знаряддями передбачена адміністративна (розмір штрафу становить для громадян 340 – 680 гривень, для посадових осіб 510 – 850 гривень) та кримінальна відповідальність (розмір штрафу 3400 – 6800 гривень, або позбавлення волі строком до 3 років), з конфіскацією знарядь і засобів лову незаконно добутих водних біоресурсів.
Тернопільський рибоохоронний патруль звертається до кожного громадянина, взяти активну участь у збереженні рибних запасів і повідомляти про знищення водних біоресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову на телефон «Гарячої лінії» (0352) 27-70-34 та (097) 427-85-95.