Проблема із зарплатами вчителів виникла у деяких населених пунктах області. Через недосконалу формулу розрахунку виплат на заробітні плати не вистачає коштів. Відтак у деяких навчальних закладах краю боргують виплати, повідомляє сайт Доба.
Нещодавно хвиля пікетів прокотилася у Чорткові. Місцеві вчителі вийшли на акцію протесту щодо заборгованості виплат і скасування надбавки за престижність. «Я просто не знаходжу слів, щоб описати своє обурення. Нам підвищують зарплати, зате забирають надбавку за престижність. Врешті ми залишаємося ні з чим. А тут ще ту зарплату почали боргувати, як вчитель може з цим миритися», – каже вчителька початкових класів Марія Павлюк.
Перегляньте також:
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
Читайте також
Вирішити проблему із зарплатами вчителів повинні на місцевому рівні, – запевняють представники обласної влади. Проте у деяких населених пунктах відмовляються дофінасовувати освіту. Відтак проблема залишається.
«Зарплата вчителям здійснюється відповідно до нової формули, яку розробило Міністерство освіти і науки України, а також Міністерство фінансів. Але у цій формулі не враховано поділ на класи. Відтак деякі ставки мають фінансуватися з місцевих бюджетів. До прикладу, проблема в Чорткові виникла через те, що там не було потрібного дофінансування з місцевого бюджету», – відзначила начальник управління освіти і науки ОДА Ольга Хома.
Як дофінансовуватиметься бюджетна галузь, питання залишається відкритим. За інформацією обласної ради профспілок, наразі в області не вистачає 103 мільйони гривень для фінансування освітньої галузі.