«Тернопіль інвестиційний» – це назва окремої панелі на Міжнародному інвестиційному форумі, що пройшов в четвер в Збаразькому замку.
Першим виступив директор рейтингового агентства IBI Rating Дмитро Задесенець, який розповів про інвестиційну привабливість міста, про економічний потенціал, про темпи розвитку. Агентство IBI Rating проводить такі дослідження раз на півроку. За словами доповідача, останнім часом малий бізнес в нашому місті почав набирати темпи. Зокрема це стосується сфери готельного господарства, торгівлі, нерухомості і транспорту. В промисловості ключовими секторами розвитку є фармацевтика, текстильна промисловість, машинобудування, харчова промисловість. Стрімко зріс показник капіталовкладень. Це стосується капіталовкладень підприємств, населення, також капіталовкладень в міський бюджет і в інфраструктуру. Тернопіль є передовим містом з точки зору транспортної галузі, каже Дмитро Задесенець, адже тут першими в Україні було впроваджено низку проектів. Зокрема, проїзд з електронною оплатою квитків.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Ще один доповідач Тарас Демкура презентував створення центру на основі транскордонної співпраці «Трансімперія». Мова йде про незавершене будівництво на колишньому заводі Сатурн, біля ТЦ «Подоляни». Площа 12 000 метрів квадратних. Зараз там знаходиться музей ретро-автомобілів. Планується зробити в тому місці такий центр, в якому буде поєднуватися три складові – економічна, інноваційна і туристично-логістичний кластер. Це б призвело до створення і нових робочих місць, і інноваційних технологій, і інвестицій в наш регіон. На даху можна було б встановити сонячні батареї. Зараз шукають інвесторів. Місце знаходження є дуже вигідним, на думку Тараса Демкури, адже він буде на відстані 200-300 кілометрів від шести кордонів.
Про створення індустріального парку «Тернопіль» розповів Юрій Дейнека, начальник управління стратегічного розвитку міста Тернопільської міської ради. В серпні минулого року на сесії міської ради було виділено земельну ділянку під створення індустріального парку. Це на вул. Микулинецькій, площа 15 га. В даному індустріальному парку планують робити акцент на переробній сфері. Такий парк – це спеціально підготовлені території з відповідною інженерною, транспортною інфраструктурою. Як правило, зазначив Юрій Дейнека, у світі індустріальні парки працюють у трьох сферах. Це або логістика, або виробництво, або науково-дослідна діяльність, тобто ІТ сфера.
Оптимальна відстань до автомобільних шляхів міжнародного або національного значення повинна бути від 1 до 5 кілометрів. Індустріальні парки створюються на тривалий термін. Це не менше тридцять років, зазначив начальник управління стратегічного розвитку. В сусідній Польщі майже 80 відсотків всіх залучених зовнішніх інвестицій в польську економіку припадають на індустріальні парки або технопарки. В Чехії індустріальні парки почали створювати в 1998 році і створила таким чином 70 000 робочих місць. Угорщина і Туреччина теж активно працюють в цьому напрямку, розповів пан Юрій.
Галина Жук.