Олімпійська чемпіонка з плавання Яна Клочкова завітала до Тернополя на конкурс «СтудМіс». Вона у складі журі буде оцінювати цілісність образу дівчат, – повідомляє ТЕРЕН.
Про поєднання краси, здоров’я і спорту Яна Клочкова розповіла під час прес-конференції у редакції першого глянцевого журналу Тернопільщини CITY LIFE.
Перегляньте також:
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
– Спорт іде в парі зі здоров’ям, – каже чемпіонка. – І це наша відповідальність – слідкувати за станом здоров’я. Я за роки спортивної діяльності не побачила жодного підтвердження того, що спорт руйнує здоров’я. Звісно, про усі його види говорити не можу. Але плавання є найвідповіднішим для збереження здоров’я. Цей вид спорту можна починати з дитинства. Я завжди рекомендую це робити батькам. Мій син у 2 роки уже добре тримався на воді (Олександр, 8 років, – прим. авт).
Яна ж почала займатись плавання у 7 років, аби реалізувати мрію батьків.
– Батьки мріяли про дітей, які будуть майстрами спорту, – продовжила Яна Клочкова. – Вони створили для цього усі належні умови. Для мене найважче було вистояти перед спокусами і не проміняти час довгих тренувань на відпочинок.
Рекорди спортсменці не заважали здобувати навіть проблеми зі здоров’ям. Вона згадує, коли їхала на Кубок світу під дистанційним наглядом лікарів.
– Такий досвід я називаю веселою пригодою, – додала Яна. – Адже ніщо не зможе завадити людині, яка впевнено рухається до мети.
Яна Клочкова встановила 50 рекордів України з комплексного плавання вільним стилем, естафетного плавання, плавання на спині, батерфляєм на дистанціях від 100 до 1500 метрів. Також Яна встановила світовий рекорд на 400 м (на олімпійських іграх в Сіднеї) та рекорд Європи (на 200 м) з комплексного плавання. Крім того, нагороджена українськими національними орденами: орденом княгині Ольги, «За заслуги», «Герой України» та іншими.
На сьогодні Яна Клочкова активно займається громадською діяльністю.
– Мали на Великдень проект з переселенцями, – поділилась вона. – Коли з ними спілкуєшся – наче передаєш їм ковток повітря. Приємно підсилювати чиюсь віру, що все вдасться відновити.