У Чорткові вчителі тамтешніх шкіл вийшли на мирну акцію протесту. Причиною стала затримка зарплатні та зменшення розміру надбавки за престижність педагогічним працівникам з 20 % до 5 % близько, повідомляє на своїй сторінці у фейсбуці Чортківська міська рада.
“Кошти на заробітну плату для вчителів виділяються виключно з державного бюджету. Згідно з новою формулою освітньої субвенції на заробітною плату для вчителів усіх шкіл нашого міста на 2018 рік виділено на 7 мільйонів гривень менше, ніж фактично потрібно. Поясню чому. За формулою Міністерства фінансів, 70 педагогічних ставок у місті Чорткові є надлишковими. Проблема з не достатком коштів на зарплати вчителів є не лише у Чорткові, а й у Бережанах та Кременці, оскільки це міста обласного значення. Більше того, по всій країні є ця проблема. Ви маєте зрозуміти, що з бюджету нашого міста ми не можемо доплатити Вам додаткові відсотки, адже це непідйомна сума і вона не передбачена у головному фінансовому документі нашого міста”, – повідомив міський голова Володимир Шматько у звернені до вчителів.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
Начальник управління освіти, молоді та спорту міської ради Людмила Поліщук на запитання, чому з боку міської ради не було зроблено відповідних кроків для перегляду формули освітньої субвенції, зазначила, що і Чортківська міська рада, і Тернопільська ОДА зверталися до Міністерства освіти з вимогою переглянути цю формулу. Проте у відповідях на листи перегляду освітньої субвенції не обіцяли, пояснюючи таку ситуацію, знову ж таки, надлишковими годинами, ставками, поділами класів на групи, і пропонували шукати кошти у місцевому бюджеті.
Під час акції протесту Володимир Шматько телефоном зв’язався із виконавчим директором Асоціації міст України Олександром Слобожаном, який зазначив, що сьогодні в Україні заборгованість щодо виплати зарплати освітянам у містах обласного значення складає близько 4 мільярди гривень. У зв’язку з цим близько 40 міст обласного значення подали пропозицію переглянути формулу освітньої субвенції.
“Наступного понеділка ми матимемо нараду із прем’єр-міністром України, де будемо обговорювати цю проблему” – зазначив Олександр Слобожан.
У підсумку мирної акції протесту вчителі Чортківських шкіл вирішили знову звернутися до управління освіти і науки Тернопільської ОДА за відповідними роз’ясненнями та зробити відеозвернення до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з вимогою почути проблеми освіти Чорткова.