Всі, хто вчора завітав у театральне фойє Тернопільського академічного драматичного театру ім. Т. Шевченка, сто відсотків – не пошкодували. За доброю вже традицією тут відбувся вечір класичної музики. Цього разу – з нагоди 60-річчя Тернопільського музичного училища ім. С. Крушельницької.
Упродовж вечора, в унісон з весняним травнем, лунала чарівна неповторна музика німецького композитора, органіста, скрипаля, представника стилю бароко, одного із творців світової музичної класики, великого учителя сучасників та майбутніх поколінь і до сьогодні, одного із найвидатніших композиторів світу – Йоганна Себастьяна Баха (1685-1750). Відкрив музичну імпрезу дует у складі лауреатів Міжнародних конкурсів Руслана Чорнозуба (флейта) та Віталія Бобровського (рояль). Прозвучала соната для флейти і клавіру №4 до-мажор. Ведучий – драматичний актор і педагог Євген Лацік перед кожним сольним виступом артистів знайомив публіку із пізнавальними цікавинками з життя і творчості Баха. Участь у концерті класичної музики взяла Юлія Видиш (адажіо та фуга із сонати №1 для скрипки соло соль-мінор) . Особливу насолоду отримали шанувальники музичного мистецтва від звучання творів у виконанні Віталія Бобровського, Руслана Чорнозуба, квінтету Інтермеццо у складі Уляни Поглод, Юлії Видиш, Іванни Кохман, Жанни Адамовської. Вони торкались найніжніших струн людської душі.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
До слова. Якраз завдяки Себастьяну Баху в храмах зазвучали жіночі голоси. До цього дозволялося співати тільки чоловікам. Першою жінкою, яка заспівала у церковному хорі, була його дружина, Марія Барбара.