У музеї технологій минулого відновився сезон екскурсій. На відвідувачів очікує безліч оновлених експонатів серед яким: технології античності, середньовічні машини, механізми Лернардо Да Вінчі та військова інженерія. Унікальний музей тим, що кожен експонат рухомий та його можна випробувати у дії.
Оксана Кухарська, директор музею: “Машина для виготовлення напильників використовувалась для того щоб зробити насічки на металевій пластині. За допомогою фізичної сили людини молот підіймався, під своєю вагою падав, і утворювались насічки. Каретка відсувалась на одинакову відстань після кожного удару молота, і таким чином насічки були на одинаквій відстані одна від одної і утворювався напильник, який вже чоловіки могли використати для обробки дерева і металу”.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- У Шумську відкрили виставку «Боротьба за незалежність»
Засновниками цього музею є сім”я Кухарських. Перший відкрили у Луцьку, потім в Кам”янці-Подільському, виставка була також і у Львові. Відразу виник великий ажіотаж та попит, поділився з нами ВАсиль Кухарський.
Василь Кухарський, засновник музею: “Я почав цікавитись даною справою декілька років тому. Виготовляв експонат за експонатом, і навіть не думав, що з цього вийде музей. Робив це просто для себе, для власного задоволення. Приходили в гості друзі, знайомі і в таких ось домашніх умовах я проводив для них екскурсії. Зацікавленість у людей була, і головне це і мені самому дуже подобалось. Музей буде мати сезанний характер. Приміщення не дозволяє працювати взимку, воно не опалюється. Мені тяжко виділити якийсь один найцікавіший експонат, оскільки у кожен я вкладав сили, душу. Та все ж найбільш подобаються саме рухомі: Гвинт Архімеда, машина для вигтовлення напилки, дверний замок. Це те що можна привести в дїю.
Музей знаходиться у парку біля озера. Небайдужі до нього навіть іноземні відвідувачі.
Пшемислав, житель Польщі: “Музей мені неймовірно сподобався! Особливе враження справляє те, що до всього можна доторкнутися, що все є інтерактивне . Ми можемо дізнатись про технології тих часів не просто з книжок, а й в реальності. Це можливість побачити історію, минуле, як це будували.”
Музей захоплює навіть найменших відвідувачів.
Олександр Кухарський: “Це гвинт Архімеда, ним поливали поля та квіточки”.
Музей “Технології минулого” можливо відвідати щодня. В будні з 16.ОО до 2О.ОО, а у вихідні з 1О.ОО до 21.ОО. Варість квитка для дрослих -3О грн., для дітей -15 грн.