Медична реформа «знизу»: У тернопільських лікарнях створюють домашні умові

Опубліковано:
19 Квітня, 2018 о 23:13

У Тернополі реалізовується черговий крок до створення сучасної європейської системи надання послуг у закладах охорони здоров’я. Тернополяни та гості нашого міста зможуть лікуватися у комфортних умовах, наближених до домашніх. На відміну від різних неоднозначних пропозицій реформування української медицини у Києві, – у Тернополі її вже назвали «медичною реформою знизу».

Історія питанняЩе у 2017 році міський голова Тернополя Сергій Надал ініціював зміни до міської програма «Здоров’я тернополян» щодо забезпечення у тернопільських лікарнях комфортних побутових умов. Мер міста так пояснив важливість цього питання:

«Діюча програма «Здоров’я тернополян» передбачає ремонти у лікарнях, амбулаторіях та інших закладах охорони здоров’я, встановлення нових дверей, енергоощадних вікон, ремонт дахів та відновлення фасадів. Також лікарні постійно поповнюються новим сучасним медичним обладнанням. Це дуже добре. Однак, всі ці кроки розуміють й оцінюють переважно лікарі. Пацієнти ж неодноразово висловлювали претензії до побутових умов в лікарнях. Дійсно, у деяких тернопільських медзакладах хворі сплять на подушках, яким десятки років. Це не припустимо. Тому мерія ініціювала таку реформу», – пояснив Сергій Надал. 

І мер відразу дав команду зібрати всі проблеми тернопільських закладів охорони здоров’я.

Профільне медичне управління міськради, депутатська комісія, депутати отримали вказівку здійснити об’їзд всіх закладів охорони здоров’я Тернополя. Вони узагальнили всі пропозиції від лікарів і, особливо, від пацієнтів щодо покращення побутових умов лікування тернополян. 

Нарешті збір інформації завершився, і 15 грудня 2017 року зміни до програми підтримали своїм голосуванням депутати міськради й виділили на це кошти. Відтак, у рамках програми «Здоров’я тернополян» бюджетом міста на 2018 рік закладам охорони здоров’я на придбання м’якого інвентаря передбачено 1667,7 тис. грн., на придбання меблів 1867,7 тис. грн.

null

 

null

Медична соціальна справедливість

Аргументуючи необхідність виділення цих коштів, міський голова Тернополя заявив, що медична реформа «знизу» дасть поштовх до загального покращення рівня надання медичних послуг.

«Медична реформа має не лише створити комфортні умови для лікування тернополян та гостей нашого міста. Її реалізація дасть поштовх для загального покращення рівня надання медичних послуг. Метою програми «Здоров’я тернополян» є збереження і зміцнення здоров’я жителів міста, підвищення якості, ефективності та своєчасності медико-санітарної допомоги, забезпечення соціальної справедливості та права громадян на охорону здоров’я», – заявив Сергій Надал.

Також мер додав, що в рамках ухвалених депутатами змін, передбачені кошти на придбання розхідних матеріалів для допомоги дітям з ДЦП та для забезпечення травмпункту необхідними медикаментами. Буде продовжено фінансування програми медичної допомоги учасникам АТО, чорнобильцям та іншим пільговим категоріям. 

Медична реформа знизу: мовою цифр

Також міський голова Тернополя прозвітув, що і за які кошти закуплено для тернопільських лікарень у рамках виконання нової медичної реформи. Щоб кожен тернополянин знав – у лікарнях міста йому, дійсно, буде комфортно та по-домашньому зручно.

  1. «Тернопільська міська лікарня №2»: закуплено м’який інвентар на суму 215,0 тис. грн. Придбано: простирадло – 600 шт., рушники – 200 шт., наволочки – 500 шт., подушки – 400 шт., підковдри – 500 шт., ковдри – 300 шт.
  2. «Тернопільська міська лікарня №3»: закуплено м’який інвентар на суму 252,5 тис. грн., а саме: рушники – 150 шт., халати хірургічний 100 шт., матраци – 80 шт., подушки – 100 шт., простирадла – 300 шт., підковдри – 300 шт., рушники махрові -50 шт., ковдри шерстяні -105 шт.
  3. «Тернопільська міська дитяча лікарня»: закуплено матраци на суму 72, 8 тис. грн., а саме: 180 шт. дорослих і 50 шт дитячих. А на 462,0 тис. грн. проведено тендер, і згідно договору, поставка має бути в термін до 31.05.2018р., а саме: подушки – 65 шт., ковди дорослі – 165шт., ковдри дитячі – 30 шт., рушники – 250шт., підковдри дитячі – 50 шт., підковдри дорослі – 370 шт., простирадла полуторні – 370 шт., простирадла дитячі – 100 шт., наволочки – 580 шт., покривала дорослі – 100 шт., покривала дитячі – 15шт.
  4. «Тернопільська міська лікарня ЛШД»: 07.02.02018р. розміщено оголошення на «Прозоро»; взяли участь 7 учасників; 14.03.2018р. торги відмінено через відсутність поданої документації учасниками відповідно до вимог тендерної документації та кваліфікаційних критеріїв.

Підсумовуючи, міський голова Тернополя уточнив, що для нього означає європейська система охорони здоров’я:

«Європейська практика надання медичних послуг – це не лише сучасне медичне обладнання та професіонали-лікарі, а й чистота та домашній затишок у всіх закладах охорони здоров’я. Так буде у Тернополі», – зазначив Сергій Надал.

Віра Сотник.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #медична реформа, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #сергій надал, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: