Відверто-невимушену лекцію про любов, життєві цінності, про почуття меншовартості як чинника, що негативно впливає на нашу самосвідомість та самоідентичність, провела актриса тернопільського драмтеатру, депутатка Тернопільської міськради Вікторія Шараськіна, – пише Тернополяни.
Під час зустрічі, яку зорганізували в Тернополі представники Академії лідерства, пані Вікторія немалу увагу приділила висвітленню питання меншовартості, яке століттями прищеплювали українцям їхні поневолювачі-вороги.
Перегляньте також:
- 5 грудня у Тернополі відбудеться урочисте освячення Різдвяної шопки на Театральному майдані
- На Тернопільщині є робота з зарплатою 50 тисяч гривень
— Мабуть, багатьом із присутніх відома ситуація, коли наші люди, знайомлячись з іноземцями, дуже неохоче зізнавалися, що вони з України. Доводилося й бачити, що деякі представники, приїжджаючи до Києва, одразу переходили у спілкуванні на російську мову. На щастя, Революція Гідності більше сприяла тому, що українці почали більше пишатися своєю мовою. Оскільки в кожному з нас закладено зерно успіху, ми повинні щось творити у цьому світі, аби потім мати змогу пожинати якісні плоди. Та, як я зрозуміла, ми не можемо на повну силу виявляти свій потенціал через проблему в самооцінці. Багато років ідентичність нашої нації загарбники стирали з лиця землі, що негативно вплинуло на нашу культуру, самоідентифікацію, свідомість українців. Наші поневолювачі залучали всі можливі й неможливі засоби для того, аби нав’язати нам майже на генному рівні питання меншовартості. Якщо самооцінка людини є заниженою – ми стаємо засобом маніпуляції та обману. При цьому, увесь свій ресурс ми спрямовуємо на те, аби когось перевершити чи утримати власну позицію, — розповіла спікерка.
Вікторія Шараськіна ще раз наголосила, що усвідомлення власної цінності складає основу характеру людини. За словами актриси, головну роль у формуванні цінності відіграє середовище, в якому ми виховувалися. Тож, аби не наділити своїх чад викривленою самосвідомістю, ми повинні викорінювати у собі навіть найменші прояви меншовартості та формувати почуття терпіння.
— На жаль, люди на сьогоднішній день не хочуть мислити, водночас, бажаючи швидко задовольняти свої потреби. От коли «зависає» сторінка у Фейсбуці, ми нервуємо, бо хочемо користуватися мережею тут і зараз. Чи, як приклад, хлопець хоче від дівчини інтиму, а його половинка в той час переживає почуття меншовартості: «Невже за якийсь обід я повинна йому віддатися?!» Те, як наші люди позиціонують себе у суспільстві, безпосередньо пов’язано із самооцінкою. І соромно, що до України приїжджають іноземці та кажуть, що наші жінки дешеві. Як бачимо, наше почуття меншовартості, яке формується підсвідомо, не позитивно впливає на те, як ми покажемо себе в суспільстві, — підмітила пані Вікторія.
Спікерка наостанок додала, що в сьогочасному суспільстві, з ростом сучасних технологій, люди дедалі більше відчувають дисбаланс, деяку агресію. Для того, аби її якось долати, не поширювати на себе, ми повинні своїм близьким говорити більше хороших слів.