Весняне цвітіння рясту – неймовірної краси картина. Ліс ще не одягнутий у листя, а земля вкрита морем зелено-сизуватих листків з суцвіттями – китицями з білими, рожевими, бузковими, кремовими, пуопурно-фіолетовими квітами. Запашні квітки висотою 15-25 сантиметрів мають приємний, витончений запах меду з ваніллю.
Ряст – широко поширена рослина з сімейства Дим’янкові. Гарно приживається на садових ділянках, так як на рідкість невибаглива. Ця рослина морозостійка, стійкіста до шкідників і хвороб, раннє цвітіння робить її по особливому привабливою. Крім того, ряст застосовується в медицині. Найбільш невибагливі – лісові види рясту, що розповсюдженні майже по всій лісовій території України. У лісах України росте 6 видів рястів.
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
Рясти успішно вирощують, як ранньовесняні декоративні рослини в садах, парках, на газонах. Садівники радять розмножувати їх щойно зібраним насінням. Сіянці зацвітають на 2-3 рік і добре ростуть на родючих, вологих грунтах у напівтіні. Після цвітіння і дозрівання плодів, ряст “впадає в сплячку” до наступного сезону вегетації.
Найкраще цю красу забирати з собою на фото, писати з них картини, адже щойно зірвана квітка вже на наступний день скидає свої суцвіття і в’яне. Разом з рястом у лісі можна побачити білі анемони, жовтяниці, різнобарвні медунки.