Як шукати помежи поганок добрих грибів

Опубліковано:
12 Квітня, 2018 о 21:06

Я — грибник. Дуже люблю гриби їсти. Та й збирати, як вдається вибратися за місто. Навіть перша пробую страви…

Згадався один давній випадок нашої сімейної подорожі десь під Манюки.  Ходимо ліском, дибаємо попід кущами – чи не причаїлася лисичка чи підберезовик. Я взагалі побоююсь відстати від своїх, бо не дуже вмію орієнтуватися у просторі і часі. Притча про того, хто заблудився поміж трьох сосон – у прямому значенні про мене. Доки я порпалася в мохові, добуваючи чергових красноголовців, занурена з головою в азарт пошуків, зрозуміла, що довкола – нікого. Гукнула – тиша. Вхопила кошик і почала згадувати, куди йшла і звідки. Наче визначилася з напрямком руху, але хвилин за десять не наздогнала нікого. І тут перестрілася з якоюсь бабусею, наче димкою дивною окутаною та з добрими очима. Питаю, чи не бачила сімейства грибників, бо відстала. «Ходи, – каже старенька, – виведу тебе».  А сама розповідає, наче ми давно знайомі, йшли цим лісом, балакали. «Часом йду лісом,- веде далі бабуся, –  і не бачу жодного гриба. Перехожу галявинку – а там в іншому узліссі — повно поганок. Я злощуся, але потім кажу собі: де нічого нема — нічого й нема, а де багато поганок, обов’язково знайдеш бодай одного білого гриба. Так і в житті… Дивися – повно поганок. Маримухи, якісь мухомори…Ціле царство. Кажуть, їх можна багато разів відварювати і їсти, але я не випробовую долю.Читайте також

Я пропустила щастя!
Зоряна Замкова: «Красі жертви не потрібні!»

Будемо шукати помежи поганок добрих грибів. Так буває і з людьми…»

Зацікавила мене старенька, розговорилися. Якась теплінь була в її голосі, доброта. Про те, про се говорячи  незчулися, як помаленьку і грибів  назбирали, і до машини вийшли, де мене вже виглядали у шість очей.

Запам’яталися її слова. З тих пір шукаю помежи поганок добрих грибів.

Як на мене, це правило літньої жінки працює на різних вимірах щоденного життя. Приміром, щоби з’являлися книжки-події, потрібен вал посередньої й навіть поганої літератури. Серед цілого сонму пісеньок-одноденок завжди визріє та, яка осідає в серці на десятиліття.

Так і з людьми…

Зоряна Замкова.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #блог, #гриби, #зоряна замкова, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #поганки, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”
20:12, 21 Червня, 2024

Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: