До вашої уваги Чортків на світлинах 1926 року. Автором світлин є Альтер Кацизне. Фотомистецтву він навчився у дядька, адже саме на його фотостудії освоїв професію фотографа. В 1920-х роках він відкрив власну фотостудію в Варшаві. Поворотом в кар’єрі фотографа була серія світлин, з життя євреїв в польських містах і містечках, що входили в територію Галичини і Волині. Для підготовки серії фотограф об’їздив 120 населених пунктів. Після цього він став фотокореспондентом нью-йоркських видань, для яких часто їздив за цікавими кадрами до Італії, Іспанії та Північної Африки.
Читайте також
Перегляньте також:
- Місто Чортків: ретроспектива на столітніх світлинах
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
Сьогодні варшавський архів фотографа Альтера Кацизне зберігається в Нью-Йорку. Зображення Кацизне часто відтворюються в книгах, присвячених єврейській історії в Європі, на листівках, обкладинках компакт-дисків.
Сучасники писали про нього «Завдяки цій різнобічній людині, серед іншого – талановитому фотографу – ми відкриваємо сьогодні вікно в зниклий світ. Світ, буквально стертий з лиця землі через кілька років після того, як він і його мешканці потрапили в об’єктив до Кацизне».
Тетяна Яцечко-Блаженко
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/04/01/e32559c493feecd93bee3a737629f92c.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/04/01/e8f94c9b37abf4e524d5753fa1d63ec0.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/04/01/8bbce95714fb35fad20e2d451ec5bf82.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/04/01/195506c4acc977eb0a711f15cebb1338.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/04/01/cbe556722c1f1ba8f80e25bf6337df9e.jpg)
Джерело фото: Institute for Jewish Research