На Тернопільщині фахівчиня правового центру захистила переселенця

Опубліковано:
29 Березня, 2018

21 грудня 2017 року до Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся житель міста Тернополя – внутрішньо переміщена особа. Чоловіку необхідна була правова допомога, щоб оспорити відмову Тернопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області (далі – управління ПФ) у призначенні йому пенсії за вислугою років на пільгових умовах за Списком № 1. Представниця заявника Світлана Нужда підготувала та направила адміністративний позов до Тернопільського окружного адміністративного суду про визнання дій управління ПФ неправомірними та зобов’язання врахувати період роботи клієнта з 1988 року по 2015 рік до пільгового стажу для розгляду справи по суті.

Головний спеціаліст місцевого центру Світлана  Нужда представляла інтереси чоловіка у суді відповідно до наказу Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги від 28.12.2017 року № 141-в/п.Згідно з вкладишем до трудової книжки чоловік працював в шахтоуправлінні «Шахтарське» електрослюсарем підземним з повним робочим днем під землею з 12.01.1992 по 07.12.1992 та з 20.12.1994 по 22.01.1996; в шахтоуправлінні «Постниківське» ШВО «Шахтарськвуголь» з 29.01.1996 по 20.03.2001 на посадах учня машиніста гірничих виймальних машин з повним робочим днем та електрослюсаря підземного з повним робочим днем в шахті; в ДП ДВАТ «Шахтоуправління «Шахтарське – Глибоке» з 02.04.2001 по 01.10.2015 на посадах електрослюсаря підземного з повним робочим днем під землею, машиніста гірничих виймальних машин з видобутку вугілля з повним робочим днем під землею, учня гірничого робітника очисного забою з повним робочим днем під землею, гірничого робітника очисного забою з повним робочим днем під землею, а тому має право на отримання пільгової пенсії за Списком № 1.

Протоколом № 24 від 27 листопада 2017 року комісії органу ПФ із розгляду спірних питань щодо призначення та перерахунку пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» заявнику відмолено у призначенні такої пенсії через відсутність пільгового стажу та документів, які би такий пільговий стаж підтверджували.

Враховуючи Прикінцеві положення Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та положення ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, – за списком робіт і професій, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на цих роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), – за умови, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 20 років. Такий же порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничо-рятувальних частин) на шахтах по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або знаходяться в стадії ліквідації, але не більше 2 років.

Представники органу ПФ посилаються на те, що відповідно до наказу Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України «Про затвердження Інструкції про порядок ведення трудових книжок» вкладиш без трудової книжки недійсний.

Відповідно до пунктів 1, 2 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі, коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

Відповідно до вимоги наведеного вище нормативно-правового акту заявник на підтвердження свого пільгового стажу надав вкладиш до трудової книжки, а також копії наказів про проведення атестації робочих місць на підприємствах, де він працював.

Однак, ці документи представники управління ПФ до уваги не прийняли, оскільки видані вони органом, який розміщений зараз на тимчасово окупованій території із відповідними печатками.

Результатом судового засідання стало винесення 7 березня 2018 року суддею Тернопільського окружного адміністративного суду постанови, якою адміністративний позов задоволено у повному обсязі.

За безоплатними правовими консультаціями жителі Тернополя та району можуть звертатися до Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 7. Контактний телефон: (0352) 52-15-20.

В Україні цілодобово діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103. Зателефонувавши за ним, Ви зможете уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, змін в законодавчій базі стосовно її надання, актуальні адреси та контакти центрів у всіх регіонах України. Ця телефонна лінія працює цілодобово. Дзвінки у межах України – безкоштовні.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #адвокат, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #нужда, #переселенець, #суд, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: