У квітні потерпілі від нещасного випадку на виробництві отримають збільшені на 20 відсотків страхові виплати

Опубліковано:
27 Березня, 2018 о 11:53

Особистий підхід до кожної людини в управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області практикують вже давно. Особистий підхід  – це не лише увага працівників Фонду під час  відвідування потерпілих на виробництві та членів їх сімей чи прийому громадян. Це і економічна складова турботи про цю категорію населення, яка потребує першочергової підтримки.

Рівень життя людей, які потерпіли на виробництві, набули статусу особи з інвалідністю в наш час невисокий. Тому у Фонді, виходячи з реальних можливостей, працюють над поетапним вирішенням проблеми осучаснення страхових виплат та встановленням соціальної справедливості щодо розмірів цих виплат, призначених у різні роки.Про адресність допомоги для тих категорій населення розповідає начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області Валентина Лучин:

-Ми відштовхуємося в своїй діяльності від потреб та очікувань громадян і надалі продовжуємо практику підвищення соціальних стандартів. З початку року – з 1 січня запрацював механізм осучаснення щомісячних страхових виплат для потерпілих на виробництві, які перебували на обліку у Фонді в 2008-2011 роках відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1053.

Розмір збільшення щомісячної страхової виплати є індивідуальним і залежить від ступеня втрати професійної працездатності, визначеного МСЕК, а в одержувачів щомісячної страхової виплати у разі втрати годувальника – від кількості утриманців.

Щоб детальніше зрозуміти механізм такого розрахунку, наведу приклад. Потерпілий на виробництві перебуває на обліку та отримує виплати від Фонду з 2006 року. В січні 2018 року отримував щомісячну страхову виплату в розмірі  1600 грн. при 50% втрати професійної працездатності із розрахунку середньомісячної заробітної плати 3 200 грн. Оскільки середньомісячна заробітна плата визначалась до 01.03.2008 року, відповідно щомісячні страхові виплати потерпілого підлягали перерахуванню у 2008, 2009, 2010, 2011 роках. Тепер до середньомісячної заробітної плати додається сума 1 281,92 грн.   Щомісячна страхова виплата після перерахунку становитиме:

(3 200,00 + 1 281,92) х 50% = 2 240,96 грн.

Розмір збільшення середньої заробітної плати, з якої нараховуються страхові виплати, для цих осіб становить: 1281,92 гривні – для осіб, які перебували на обліку у Фонді з 2008р по 2011р і, відповідно, мали право на перерахування; 826,73 гривні за період з 2009р по 2011р; 727,19 гривні за період з 2010р.по 2011р.; 393,88 гривні – за 2011р.

Для тимчасово переміщених осіб з Донецької та Луганської областей  перерахунок проводився відділеннями управління за місцем їх тимчасового проживання (перебування).

У Тернопільській області таке підвищення торкнулося 1915 осіб або майже 90 відсотків від загальної кількості потерпілих, яким нараховані виплати за січень 2018 року та сотні членів родин, що втратили годувальника. Люди вже отримали виплати в лютому.

За 2 місяці цього року районні та Тернопільське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області загалом виплатили потерпілим на виробництві та членам їх сімей 6,1 млн грн. та ще понад 404 тисячі на їх медико-соціальну реабілітацію.

З 01 березня поточного року проведено ще одне підвищення розміру страхових виплат – на 20 відсотків. Завдяки цьому перерахунку страхові виплати потерпілим на виробництві  зросли  в Тернопільській  області на 633 тис.грн.  та членам сімей,  що втратили годувальника – на 37,7 тис. грн.

Відповідно до частини першої статті 42 Закону № 1105 сума щомісячної страхової виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати професійної працездатності потерпілої на виробництві особи та середньомісячного заробітку, який людина мала до ушкодження здоров’я.

Для потерпілих на виробництві, для яких після перерахунку з 1 березня 2018 року розмір щомісячної виплати буде визначатись із суми меншої, ніж 3200 гривень, встановлюється новий розмір щомісячної страхової виплати, розрахований із розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2017 р. (3200 грн.), з урахуванням ступеня втрати працездатності.

Збільшений розмір страхових виплат потерпілі на виробництві (члени їх сімей) отримають у  квітні.

Зоряна Тернова

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #виплата, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #страхівка, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: