Олег Герман – український письменник, науковець, кандидат історичних наук, професор кафедри українознавства і філософії ТНТУ, громадський діяч, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки письменників України, лауреат Всеукраїнської літературної премії ім. Богдана і Левка Лепких.
Тут звичайно не усі регалії та звання перераховані. Тай у кожному реченні треба колись ставити крапку. Не дивлячись на морозяну і сніжну березневу погоду за вікном, у домі Олега Германа сьогодні свято – 70 років.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
– Довелося мені бачити і чути ваші бардівські пісні на сольних концертах у філармонії, Українському домі. Де ви берете натхнення? Звідки у вас береться стимул до такої працьовитості? Поділіться, будь ласка.
– Напевно з роками осмилюю, що є – рідне село Чернихів Зборівського району, батьки, родина та земляки. Світанкові роси босоніж, «Буквар» і «Читанка», а з згодом шевченківський « Кобзар», незабутні роки навчання в Кобзарській середній школі, студентська молодість і перший життєвий гарт на конструкторському факультеті Львівського державного політехнічного інституту- все це віхи долі. Ось тепер на Пагорбі сьогочасся згадується, згадується… Життя це також пісня з якої слів не викинеш, Ярославе.
– Ви автор понад 40 наукових статей і розвідок-досліджень, сотень публікацій в газетах, виступів у теле- і радіоефірах, понад 20-ти поетичних збірок. Вони завжди актуальні, заставляють читача, глядача, слухача замислитися над тими процесами, що тривають в українській державі.
– Нам треба не лише любити Вітчизну, але її захищати у будь- яку мить. Ненавиджу споглядальників з твердолобою позицією «моя хата з краю» осквернення помислів і душі, байдужості. Сьогодні Україна нагадує стару хвору матір. Діти мали б віддати її свою любов. але вони люблять речі. дешевий примітивізм, який ніколи не може досягнути християнських і божих заповідей. Україну треба любити і вірити в неї.
– Від усього серця вітаю вас з ювілеєм! Можу побажати вам лише здоров’я, та удачі, адже не кожен може похвалитися такою працьовитістю, творчою енергією, та непосидючістю натури.
Ярослав Бачинський.