Політика України останніх років спрямована на євроінтеграцію. Це стосується і економіки, і освіти, і медицини – загалом всього. В Україні зросли ціни на житло, навчання, харчування – усе стало наближатись до європейських стандартів. А оплата праці залишилась здебільшого “українською”.
В Європі у більшості розвинених країн діє погодинна оплата праці. В Україні дискусії на цю тему тривають вже кілька років. У той час, коли державні органи, службовці та депутати розробляють програми чи закони, світ бізнесу вже давно перейшов у таку форму оплати роботи.
Перегляньте також:
- Підприємці з Тернопільщини підозрюються у переправі чоловіків закордон
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
Спеціалісти здійснили підрахунки та визначили, скільки ж платять громадянам України за годину їх роботи загалом у державі та у кожній області зокрема. За даними Державної служби статистики України, станом на грудень 2017 року за одну годину своєї роботи середній українець отримував 53,4 гривні, навіть не 2 долари.
Найбільше люди заробляли у Києві – 81,5 гривні, а чи не найменше в Чернівецькій області – 35,6 гривні.
Варто зазначити, що приватні підприємці платять значно більше своїм працівникам, ніж цей середній мінімум. У бізнесі вже давно зрозуміли, що без диференціації в оплаті праці просто втратять працівників, замінити яких часто є важко або ж для пошуків їх заміни витрачається час, а значить гроші.
Економіст В’ячеслав Борець має слушну думку щодо цієї проблематики: “Для погодинної оплати праці в Україні потрібно спочатку створити необхідні економічні передумови, здійснити пожвавлення економіки та її стабілізації, і лише потім прив’язувати оплату роботи до відпрацьованих годин”.