У 1939 році будівля Домініканського костелу в місті Терноплі дуже сильно постраждала після приходу Червоної армії в місто.
Через один снаряд, що потрапив в костел, сталась сильна пожежа. Як наслідок згоріли фрески та ікони, розплавилося золоте і срібне начиння.
Перегляньте також:
- Місто Чортків: ретроспектива на столітніх світлинах
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
Проте в часи німецької окупації 1942-1943 років будівлю святині вдалось частково реставрувати і відновити. Нам вдалось віднайти рідкісні світлини з тих років, сьогодні ми познайомимо читачів Новин Тернопільщини з ними.
На жаль, після реставрації, під час визволення міста від загарбників у 1944 році будівлю знову пошкодили. Сталось це так, фашисти, що окопалися в будівлі, стріляли з гармат по вікнах, підвали заливали горючою сумішшю. В результаті боїв куполи та вежі були значно пошкоджені.
В ході так званої післявоєнної другої «реставрації» 1953 року залишки унікального внутрішнього інтер’єру, які ще мали місце бути після всіх жахів Другої світової, зникли в поспішному прагненні скоріше передати приміщення в розпорядження торгово-промислових структур міста для використання під склади.
Тетяна Яцечко-Блаженко
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/16/5c55c1c5549144ba15236fa29227feff.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/16/65b65daed3ac612f53667e805f105ea2.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/16/d753dabbebd517048450001e3d4fc990.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/16/99e1a8432118beabf6fe81c3c33a0666.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/16/fe84f13addf1fc7e220216cb4daa2070.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/16/ef32d76549a2057a91ff47f0fa6dcd52.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/16/01fdbb7fa6bf2138d231cea905be904a.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/16/4b1d30c900263a4b172f365d9a4c28b6.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/16/a05a496f1a76102c270e8f291ee70c8a.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/16/4eac6404ff53955140c0740008cfb3f0.jpg)
Джерело фото: http://sowiniec.com.pl