На одному із польських інтернет джерел вдалось віднайти рідкісні світлини з історії міста Тернополя. На фото можна побачити життя тернопільської скаутської (пластунської) організації, так званих харцерів.
Слово «харцер» (польск. Harcerz) походить від назви польських «гарцовніков» – лицарів, які, виїжджаючи вперед перед військами протиборчих армій, билися в першому поєдинку. Перші групи польських скаутів виникли в 1910 році у Львові, який тоді входив до складу австрійської Галичини
Перегляньте також:
- Місто Чортків: ретроспектива на столітніх світлинах
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
У міжвоєнний період харцерство перетворилося в потужний молодіжний рух. Перед другою світовою воно налічувало близько 200 тис. чоловік.
У вересні 1939 року харцерські організації були заборонені німецькою окупаційною владою, багато активістів арештовані і страчені. Масові арешти скаутів були проведені і на території, окупованій СРСР.
Тетяна Яцечко-Блаженко
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/14/eacb76d0413a03a025ac7207eeea964f.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/14/5897eb9b98d9b4f85e4de1a3c9f84364.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/14/6e48e27e309b0d50fa46ce32b349c1c9.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/14/31f2229cb2636c2018b05ef4d123cd59.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/14/74d1f279620a7c1368981c15995e942a.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/14/e36b1cdc6d7bc2fd916113144155d617.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/14/0579a6ede07b49bbd96af4429736ebad.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/14/00ffca75585849f997b5d6c4b77367ad.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/14/20567e0bbee558806ba5e248b9e23945.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/14/d03c8295f48202248604f5cd6389caf4.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/14/d33b2c76c66fe402199db504e274f104.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/14/3529ee390ba339b8b113d56c0185558f.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/14/553cc8632b3e6797ef5e719cc1526ace.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/14/0136e84411e684d0bc0c3943863e9efd.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/14/aa0eb07af445826b57ee3cd3842319f9.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/14/14edc67aaa544f171d384de614b45bed.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/14/d78f6c8bf91099be2d99c4ba3ced3dbf.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/14/75524f2f7be036d8eeacb0ace5a036e1.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/14/a6b7d7feaaa5c96d25eb96305c39d713.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/14/d711b388618edc70c2705939b211a4c3.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2018/03/14/52cbbaa5f206f4ee1d40c1646c3086c2.jpg)
Джерело фото: http://sowiniec.com.pl