Речник МВС Артем Шевченко заперечив, що перебування на колінах учасників протесту під Верховною Радою є приниженням. Про це він написав у Facebook, – пише НВ.
“Щодо зойків про нібито приниження затриманих. Нетривале перебування затриманого на колінах перед посадкою до транспорту це – ніяке не приниження, а загальновживана поліцейськими різних країн тактика забезпечення особистої безпеки співробітника шляхом приведення затриманого у підконтрольне становище”, – заявив він.
Перегляньте також:
- У Тернополі чоловік “знайшов” 100$. Тепер йому загрожує ув’язнення
- У Тернополі розшукують 30-річного чоловіка в гумових чоботях
Читайте також
За його словами, ступінь жорсткості дій поліції не був надмірним, враховуючи “налаштованість мітингарів на агресію” та інформацію про можливу наявність у них зброї.
“При цьому вчора зранку під ВР вже затриманим, які сиділи навприсядки чи стояли на колінах, дозволяли спілкуватися, курити і не били”, – зазначив Шевченко.
Фотографії з місця подій на Грушевського, коли МВС розігнала і демонтувала наметове містечко, викликали обурення у віце-спікерки Верховної Ради Ірини Геращенко.
“Я не можу сприймати ці фото, де людей тримають на колінах (про кого б не йшлося)… Затримувати правопорушників із застосуванням сили – це зрозуміло й це право поліції . Затримувати і принижувати – це неправильно й також перекреслює справедливі дії поліції”, – написала вона у Facebook.
Депутат Мустафа Найєм також обурився діями поліції: “Вибачте, а ось це навіщо? Це в яких інструкціях прописано – ставити затриманих на коліна і позувати на камери, тримаючи людей за комір як худобу?!”
Нагадаємо, прокуратура Києва відкрила кримінальні справи щодо можливого перевищення повноважень правоохоронцями під час подій на Грушевського, а також справу про напад на журналіста Радіо Свобода.
3 березня під час зіткнень біля Верховної Ради затримали 112 осіб, 13 осіб шпиталізовано. Поліція повідомила про сімох постраждалих силовиків.