Від трьох до шести тисяч доларів в місяць – таку зарплату пропонували двоє тернополян дівчатам, які погоджувалися працювати за кордоном. Оголошення про пошук кандидатів роботодавці розмістили на сайтах в соцмережах. Єдина вимога – претендентки повинні бути приємної зовнішньості та віком до двадцяти п’яти років.
Нелегальний бізнес в обласному центрі облаштувало двоє знайомих – двадцятирічний чоловік та двадцятиоднорічна жінка. Обоє – студенти одного з місцевих вишів.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Вони через мережу інтернет шукали бажаючих працювати у Туреччині та Об’єднаних Арабських Еміратів, а саме в місті Дубаї.
Спілкувалися в соцмережах. Про роботу розпочинали говорити лише після того, як дізнавалися, що кандидати перебувають у складних матеріальних умовах – мають на вихованні дітей, хворих батьків та інші фінансові проблеми. Лише після цього роботодавці пояснювали суть роботи. Обов’язковою вимогою була надіслана фотографія та копія паспорту.
Коли дівчата погоджувалися з усіма умовами, роботодавці починали готувати документи на виїзд. Вони брали на себе усі фінансові витрати на виготовлення паспортів, віз, купівлю авіаквитків. Ці гроші, як стало відомо уже у ході перевірки, а це близько чотирьохсоот доларів, їм повертали іноземні замовники.
Куди саме мали їхати дівчата, визначали самі “покупці” живого товару. Їм в Дубаї та Туреччину тернополяни відправляли фотографії і замовники повідомляли, яка працівниця і кому потрібна. За дівчину, яка підходила для виїзду у Туреччину, роботодавець отримував 500 доларів, а за Дубаї – 1000.
У місяць українська повія заробляла приблизно 12 тисяч доларів. Половину забирав господар, а половину видавав, як зарплату.
Олександр Буняк каже, що на вудочку тернопільських торгівців людьми потрапило дві дівчини – з Тернополя та Львова. Спочатку вони погодилися на усі умови, але згодом злякалися і вирішили звернутися за допомогою до правоохоронців.
15 лютого дівчата мали вилітати на роботу з аеропорту “Київ”, але їм не дозволили це зробити працівники департаменту боротьби із злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми, тернопільські оперативники й представники державної прикордонної служби України, — пише “Досьє 102”.