Проїзд міжміських автобусів на Тернопільщині може подорожчати на 20-30%. Деякі перевізники вже збільшили ціну, – пише ТВ-4.
Дмитро Колоднецький – перевізник маршрутів Підгайці-Тернопіль. У його власності 16 автобусів. Розповідає, аби зберігати таку кількість транспорту, потрібні відповідні умови, які, своєю чергою, вимагають чималих витрат.
Перегляньте також:
- Підприємці з Тернопільщини підозрюються у переправі чоловіків закордон
- Друге місце в Україні: ТНПУ лідирує за працевлаштуванням
– Щоби були надходження, щоби оновлювати парк, нам потрібно мати просто кошти для цього. Ми повинні їх заробити. Де ми їх заробимо? Мусимо підвищувати тариф, – розповідає приватний перевізник маршрутів Підгайці-Тернопіль Дмитро Колоднецький.
Перевізник розповідає, на підвищення ціни за проїзд також вливає курс валюти і мало не щоденне зростання ціни на пальне. За квиток Підгайці-Тернопіль чоловік планує збільшити ціну на 20 копійок за кілометр, а це із 42 гривень до 50. Чоловік зізнається, якби міг, ціни б не змінював, однак останнім часом підприємництво для нього стає майже неприбуткове. Проте обгрунтована пропонована перевізниками ціна чи ні не в змозі визначити ні в ОДА, ні в антимонопольному комітеті.
– У 2015 році, постановою кабміну 240 було знято з нас, як з замовників перевезень, повноваження у плані коригування та тарифів. Тому на согоднішній день перевізник сам визначає, опираючись на свої економічні і фінансові обгрунтування, – пояснює начальник відділення інфраструктури та транспорту Тернопільської ОДА Микола Павловський.
– Фактично, якщо йде змова, яка призводить до ущемлення чи обмеження конкуренці на ринку, звичайно, це може бути питання антимонопольного комітету України. Якщо саме вартість послуг: необгрунотована, необгрунтовано висока, низька – це не питання комітету, – додає в.о. голови територіального відділення антимонопольного комітету Надія Чорномаз.
Також перевізники звернулися в ОДА із питанням щодо відшкодування їм коштів за перевезення пільговиків. З приводу цього, свою думку висловив Збаразький міський голова.
– ОТГ вона має такі наповнювачі, як податок на доходи фізичних осіб, а це є один із найбільших наповнювачів бюджету. То районні центри цього не мають. І коли це все узагальнюється, то, звичайно, тут має бути підхід вибірковий по кожній громаді. І якщо в ОТГ ці гроші є, їх можна направити, то районні центри і інші села вони не мають цього наповнювача, – говорить Збаразький міський голова Роман Полікровський.
Проте, після двогодинної наради ані органи місцевого самоврядування, ані перевізники згоди щодо відшкодування перевезення пільговиків так і не дійшли.